Sectorul CIVES
 
 

Galerie foto

Dedicat discutiilor despre "Organizarea sistemului de comunicare , organizare, propagare" si lansarii unor proiecte de tip stand de prezentare, sinteza problematica sau forum

Mesajde Lucian Alexandrescu » Sâm Ian 10, 2009 1:59 pm

Respectivul film il puteti gasi aici:

http://www.youtube.com/profile?user=CAR ... iew=videos

In cea ce privesc informatiile legate de "cine, cum", cea ce stiu se plaseaza in zona "se spune ca", deci se spune ca ar fi vorba de un "turist" yugoslav
aetziu
Lucian Alexandrescu
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Feb 20, 2008 6:19 pm

Mesajde alin » Sâm Ian 10, 2009 3:55 pm

multumesc, foarte interesant.
la ora 3:00 PM erau deja ateva mii de oameni la Inter.
interesant este si felul cum genul asta de video apare peste 15 ani.

comenatariul celui care a postat prima secventa in Aug. 2008 este:

"Sunt filmate din Inter, i-am si vazut cand filmau. Noi l-am primit prin 2005 si ni s-a spus ca au fost facute de niste reporteri straini. Eu nu garantez. Daca situatia nu se schimba dupa 22 probabil ca erau altfel folosite."


Asociatia 21 sau alti "revolutionari" ar trebui sa comenteze / studieze aceste imagini, daca intr-adevar ii intereseaza data pe care au ales-o pentru numele asociatiei.
alin
 
Mesaje: 212
Membru din: Mie Iun 15, 2005 5:10 pm

Mesajde Octavian Mihaescu » Dum Ian 11, 2009 3:50 am

Este una si aceiasi filmare, unghi si cameraman amator (pare), difera doar faptul ca se da cu târita asa cum au fost toate celelate imagini important-semnicative vândute peste pâlreaza pe doi dovelci stoferciti,

Sigur, imaginile sunt putin mai ample,dar ff putin se "da", este adevarat ca ofera o privire de ansmablu din zona Inter. Din ele se poate trage o concluzie sumara a numarului implicat si daca se va fi observat cele trei persoane mai active,care nu pare fi nici Dinca, nici Iosif, eu nici atât....

Prin urmare nu este vorba de nici un cameraman strain ci este ofiterul care a avut sarcina sa filemeze ce a si oferit câteva imagini montate in filemele trucate de pâna acum, ptr ca totuleste monatat dupa muschi puterilor demonice ce calaresc România.

Eu astept sa se dea adevaratele imagini fara taieturi pentru a putea face o imagine compelcta. Ceea ce ni se tot da cu târita si cu pretenti exagerate sunt special aranjate pentru a ne pronunta si noi dupacum vrea stabilimentul,subliminal ni se sugereaza tâmpeniile pe care le debitam adevar absolut.

Nu ma intereseaza pedepsirea cameramanului-securist, acela si-a facut datoria in plus îi datoram (daca a facut treaba buna). ca si lui Stanculescu documentatie de valoare incontestabila, cu conditia sa dea integral filmarile, fotografiile facute. Numai ca filmulintegral va desfinta eroi trimis/facuti, bun exemplu tovarasa care da flori albe trupeleor ce blocasera artera,, este o confiscare grosolana a adevaratei fete-copile care a facut gestul fara intentie, nu premeditat cum observam din filmare. Deasemeni, cine a fost acolo observa o repetarea (ciudata) a ce a fost in primele clipe, se mai observa ccia trei grupari masive separate, de care eu nu vreau sa vorbesc acum, initial a fost un singur grup, cu exceptia unui singur luptator din primele clipe absolut nici un mobilizator ulterior nu au fost imlicati in delcansarea scântei, se observa lejer la ceei trei ca actioneaza cu precizie, îi gasim in toate cele trei puncte de incitare. Doi din ceei trei sunt sigur profesionisti ,unul il stiu, l-am vazut din prima clipa ce pare foarte activ cum l-am si remarcat insa in acleasi loc in care a activat,inceput, ca si mine si totii ceilanti participanti,initiatori. Nu stiu in ce tabara danseaza acesta om azi, dar numai faptul ca ramâne pe baricada lui demonstreaza ca omul si-a facut treaba din proprie initiativa.

In iuresul acela nimeni nu statea a mai contoriza, acest luptator pe care il vad implicat si in filmele recomandate, multa vreme jaca lui am puso pe Dan Iosf, ulterior am aflat ca nu era acea culoare, nu stiu nici azi motivul acestei confuzi si tot Dan Iosif ma confirma privitor la ora declansari, atât eu cât si Iosfi avem in minte inregistrat si ramas intiparit declansarea in jurul orei 12, 12.30, iar dovezile arata ca dupa ora 13.

Filmarile redate vrea demonstra ca au fost miii si mii de persoane,cum si dl Alin subliniaza, atrag atentia ca este vorba de un montaj, numarul persoanelorimplicate in 21 nu depaseste cca 3000, cu ingaduinta mare acept 5000, unde laun moment dat imagineile vrea sa ne sugereze ca acolo ar fi sot de rodinul sutei de mii, asa ceva nu a existat in 21 -22, abia in 22 la sosirea muncitorilor din celepatru puncte cardinale paita se va umple.

Din câte imi amintesc eu dupa ce a fost format cordonul de soladati care ne-au blocat spre Romana era liber, patrulau doar tovarasi pe carosabil, sigur dupa ucidera de la dales, trecerea taburilor din jurul orei 17 lucruile s-au schimbat foarte putin in sensul ca se forta cum arata si filmarile spre Union,in realitate grupul care preseaza spre Union este acleasi cu cel de pe carosabilul din fata Interului, nu douo grupuri distincte sinici atât de numerosi cum sugereaza imaginile.

Per toatal ca sa tragem o concluzie asupra imaginilor recomadnate nu difera de teza luii Iliescu, ma intreb de ce il ai injuram pe Iliescu daca noi aveam o astfel de dovada... pe care o consideram document revelator. Ba daca intru mai adânc in analiza imaginilor prezentate nu doar ca se confirma teza Iliesciana cisi necesitatea aparitiei sale, ceea ce este un adevar ptr acel moment. Acolo, in 21 Dec cf filmului prezentat nu au existat eroi, ceea ce nu poate fi infirmat, fie ca ne place fie ca nu ne place, acesta este adevarul pur. Numai ca filmarea (motnajul), pacatuieste prin faptul ca focalizeaza cei trei crai... ei sunt usor de dibuit, iar daca vom lua imaginile la prelucrat vom ve surprize fff mari,,,, când vom vedea cine sunt si de ce sunt ei filamti cu atâta insitenta...

O alta nedumerire, cameramanul este profesionsit si camera de 300§, hai ca imi vine sa fac pe mine de râs... nu de vrajeala serviciilor ci a prostimi care pune botul....
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Anterior

Înapoi la Discutii generale, probleme semnalate, incubator de proiecte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009