Sectorul CIVES
 
 

A împuşcat 6 oameni, acum e îngropat în cimitirul eroilor

Forum:
Dedicat relatarilor, discutiilor si actiunilor legate de revolutia din decembrie 1989, confiscarea ei ulterioara si ascunderea urmelor si adevarului.

Moderator: Marius

A împuşcat 6 oameni, acum e îngropat în cimitirul eroilor

Mesajde Marius » Joi Ian 29, 2009 12:03 pm

Un caz dezvăluit de ziarul Adevărul: un miliţian care a împuşcat 6 oameni în 26 decembrie 1989 (3 dintre ei au murit) este acum îngropat în cimitirul eroilor revoluţiei: http://mariusmioc.wordpress.com/2009/01 ... -3-raniti/

Dacă miliţianul ăla are sau nu titlul de erou martir nu-mi pot da seama, că formularul de căutare de pe saitul SSPR nu funcţionează pentru eroi martir. Astfel, nu-mi dau seama dacă acesta este un caz în care ar trebui depusă contestaţie conform HG 1412/2004.
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara

Re: A împuşcat 6 oameni, acum e îngropat în cimitirul eroilo

Mesajde Nica Leon » Dum Mar 15, 2009 12:24 pm

Marius scrie:Un caz dezvăluit de ziarul Adevărul: un miliţian care a împuşcat 6 oameni în 26 decembrie 1989 (3 dintre ei au murit) este acum îngropat în cimitirul eroilor revoluţiei: http://mariusmioc.wordpress.com/2009/01 ... -3-raniti/

Dacă miliţianul ăla are sau nu titlul de erou martir nu-mi pot da seama, că formularul de căutare de pe saitul SSPR nu funcţionează pentru eroi martir. Astfel, nu-mi dau seama dacă acesta este un caz în care ar trebui depusă contestaţie conform HG 1412/2004.


Va ocupati de fleacuri!
Un hitru ar putea spune ca atita timp cit un inrait criminal-comunist, vinovat de uciderea a peste 1200 de oameni numai la Revolutie, pentru a nu aminti de mineriade si de jefuirea, de umilirea si de izgonirea in masa a romanilor din propria lor tara, a fost ales de trei ori sa le fie presedinte, dupa o Revolutie anticomunista, subiectul articolului este un fleac, fapt dovedit si de indiferenta celor platiti bine de la bugetul de stat, pentru a apara ordinea de drept si legea, care nu au facut nimic serios, timp de 19 ani, pentru a-i pedepsi pe vinovati.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Revolutia din decembrie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009