Sectorul CIVES
 
 

noua carte a lui Stoenescu - sub tipar

Forum:
Dedicat relatarilor, discutiilor si actiunilor legate de revolutia din decembrie 1989, confiscarea ei ulterioara si ascunderea urmelor si adevarului.

Moderator: Marius

Mesajde Nica Leon » Lun Oct 22, 2007 3:30 pm

Am aflat de aici că iar a dispărut hîrtia higienică de pe piaţă şi acest Stoenescu s-a gîndit să ne facă un pustiu de bine, pentru a avea cu ce să ne ştergem.
Cred că va fi o adevărată plăcere să te poţi şterge, prin anumite locuri, cu povestirile unora ce au mari probleme la mansardă.
Pentru a dovedi că şi pe acest for sînt unii care bat vîrtos cîmpii, am postat, cred că acum doi ani, cîteva întrebări legate de ceea ce a fost în timpul acesteria. Pînă astăzi nu s-a dat nici un răspuns, în schimb unii, ce mai mult ca sigur fac parte din acel procent de 56,58% ce stau rău şi au buba la mansardă,după ce au clamat şi grija lor faţă de pădurile ţării, s-au gîndit cum să mai măzgălescă nişte hîrtie virgină, pentru a mai culca la pămînt, totol inutil, alte înteva zeci de hectare de pomi falnici şi utili.
Chiar să nu se fi aflat că seminţele se pot ambala şi în pungi din ppe., nu numai în cornete.
Închei prin a spune că, dacă aceată ţară ar fi avut şi oameni, asemena mîzgălituri, ca cele ale lui Stoenescu, ar fi rămas pe rafturi şi, aşa, am fi convins cît de preţioasă este pădurea virgină.
Că nu a fost aşa, avem dovadă cît de mult s-a obişnuit populaţia acestei ţări să fie minţită, iar acum, cînd apar minciuni debitate de unul ce semnează Stoenescu şi care la Revoluţia a stat acasă, se repede să cumpere porţia de drog care îi lipseşte.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Octavian Mihaescu » Lun Oct 22, 2007 4:54 pm

Mai nea Neoane, matale ai o doaga rivulutionar boslevica la cerebel, ce pixul meu ai ma nene , esti un pui de bolsevic care tipa,injura si se crede salvatorul românilor, hai-da deh.

Ce ai facut dupa 89? tras un rahat de partid republican,ai pus si mata laba pe un ceritficat de rivulutionar cu care sa te sterigi la fund, eu nu am luat asa ceva, motiv ptr care te întreb

Ce aia a mea ai tu cu mine ma? Aifost tu lânga curul meu, stiitu cine sunt si ce amfacut, mai taca-ti ma gura ca numai cacat revolutionar-bolsevic scoti din ea.

Ce ai facut ma ptr tara? Nu ai facut ma nimic, nu esti capabil de nimic decât sa tipi si injuri pe toata lumea, daca era ceva de capul tau erai liderul nostru, a celor care au luptat cu adevarat, insa, tu tocmai pe noi ne improsti cu noroi, hai sichtir. Ma intreb daca nu faci jocul tovarasilor ptr a dezbina din interior, toate actiunile tale de pâna acum ,inclusiv postarile de pe acest Forum au scop sa dezbine.

Vezi-ti de frustrarile tale si lasan-ne pe noi indurerilenoastre, deja ne plictisesti,iar faptele tale rivulutionare nu mai valoreaza nici cât o ceapa degerata,estiun nimeni, ba da ceva tot ai fost si esti; dezbinator, numaiprosti debitezi. Tu ai ramas tot comunist in convingere asa ca nu dau doi bani pe tine si ce ai facut tu.

Ai grija sa nu cazi in cap de la mansarda si sa se sparga dovleacu.

Cu sila ...

P.S
Daca erai atât de tare, te ucideau, exilau astia si pe tine
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Anterior

Înapoi la Revolutia din decembrie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009