Sectorul CIVES
 
 

Institutul Revoluţiei Române - semne de întrebare

Forum:
Dedicat relatarilor, discutiilor si actiunilor legate de revolutia din decembrie 1989, confiscarea ei ulterioara si ascunderea urmelor si adevarului.

Moderator: Marius

Re: Institutul Revoluţiei Române - semne de întrebare

Mesajde Nica Leon » Vin Oct 21, 2011 5:05 pm

Am citit, in diagonala, cele scrise mai sus. Autorul desi sustine ca ar fi fost procuror, scrie, ca mai toti, dupa ureche, fara sa dovedeasca ca ar fi avut macar capacitatea de a intelege cele relatate.
Ma intreb si il intreb daca dupa 1990 si pina in 2004, cind si-a dat cu presupusul prin JN a lipsit din Romania?
Daca nu, cred ca ar fi cazul sa nu se mai straduiasca, pentru ca nu dovedeste calitatile necesare intelegerii acelor zile si nopti. De altfel nici nu ne spune ce a facut el sau colegii lui din 1990 si pina in 2004 pentru a cerceta macar plingerile penale pe care eu le depusesem la procuratura, in care acuzam concret, descriind faptele si probele, pe multi dintre cei ce declansasera contrarevolutia.
Am convingerea ca astfel de relatari au menirea sa sporeasca confuzia si sa invaluie adevarul.
Dar, pentru ca ne meritam soarta si pentru ca eu am fost gata sa mor pentru a oferi posibilitatea altora de a nu fi de acord cu mine, voi face numai apel la bunul simt si la ratiunea care sper sa nu fi fost alungate cu totul de pe aceste triste meleaguri.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Revolutia din decembrie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 17 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009