Sectorul CIVES
 
 

Ion Iliescu si Nica Leon s-au porcăit la Parlament

Forum:
Dedicat relatarilor, discutiilor si actiunilor legate de revolutia din decembrie 1989, confiscarea ei ulterioara si ascunderea urmelor si adevarului.

Moderator: Marius

Mesajde Marius » Lun Feb 18, 2008 12:00 am

Apar pe internet noi înregistrări cu şedinţa CPUN. Vezi 6 minute 19 secunde pe trilulilu cu nica Leon, Lorin Fortuna, Ion Iliescu şi o discuţie între Nica şi un tip creţ (poate ne zice Nica cine e): http://www.trilulilu.ro/cuoreblu50/7ecdcb7410993b
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara

Mesajde Octavian Mihaescu » Lun Feb 18, 2008 2:20 am

Marius scrie:Apar pe internet noi înregistrări cu şedinţa CPUN. Vezi 6 minute 19 secunde pe trilulilu cu nica Leon, Lorin Fortuna, Ion Iliescu şi o discuţie între Nica şi un tip creţ (poate ne zice Nica cine e): http://www.trilulilu.ro/cuoreblu50/7ecdcb7410993b


Din filmul acesta intelg urmatoarele;

1) dl Nica Leon a spus o singura chestie coerenta , demna de sutinut; faptul ca prea multi sunt profitori

in rest contestarea altor participanti si faptul ca dânsul a declansat singur revolutia, ceea ce sutine si in acest Forum, fie permis sa spun

o tâmpenie cât casa poporului socialsito-bolsvic

Mai intelgem ca si dl Leon a fost tot la gramada in CC, a actionat haotic ca mai totii ceei care au intrat acolo, cretul ala, Cristi cum se intelge se pare ca a fost in CC, intersectat cu dl Leon, din film reiese ca dlui Leon nu prea îi convine sa se confrunte cu participanti cu care s-a intersectat. Acel Cristi se pare ca stie ce vorbeste privitor la evenimentele haotice din CC, care au dat sansa grupului bolsevic a lui Iliescu sa opereze in liniste.

Furia cu care tipau isterizati ca dl Leon sa fie dat afara mi-a adus aminte de sedintele pcr, cele a oamenilor munci bolsvizati, oribil, trist ca dl Leon nu poate pricepe ca nu meritele dânsului îi confera dreptul sa tipe, asa procedau bolsevici ce tot la revolutie faceau trimitere, o alta tâmpenie auzita si repetata insistent, aici avem cu adevarat o serioasa problema, termeni sunt aiurea, Iliescu nu a participat la contrarevolutie ci la revolutia bolsevica pe calendar nou de 89. Asta demonstreaza un analfabetism de ceea mai proasta spita, pe care il exploateaza cu suces revolutionari lui Iliescu, de meserie , aceei bolsevici.

In rest dl Leon lasa impresia ca poate fi si coerent, stie pune problema pe tapet, numai ca ar fi cazul sa mai lase revolutionarismul bolsevicilor, ca aia sunt de meserie, sa nu mai îsi puna in cap pe toata lumea ca nu are absolut nici o sansa câstiga, existând riscul ca adevarul spus de dlLeon sa fie comrpomis pe considerent ca este extremist, bolnav psihic s.a.m.d. Contestarile reciproce care nici dupa 18 ani nu au incetat sunt curata tiganeala ce cauzeaza insusi dl Leon.

demonica miscare a facut Iliescu cu certificatele de revolutionar, merite si avantaje materiale, drogul eroismului revolutionar de care sunt atinsi totii,inclusiv dl Leon, asta a fost o demonica miscare care a facut si continua produce multe daune.

Sunt de acord cu dl Leon, Iliescu nu are drept reprezenta, dar il intreb pe dl Leon, din mijlocul nostru, al dvs pe cine putem impinge in fata ptr a reprezenta? De ce nu ai fost d-ta dle Leon capabil coagulain jurul dvs luptatori ptr a va propulsa la conducerea ascociatiei , strict ptr Bucuresti. Vezi d-ta dle Leon, d-ta te lauzi cu 22 Dec 89 când ai intrat in CC, insa ne contesti pe noii ceei din 21 dec 89, nu ti se pare o tâmpenie sa mai suti o asemena prostie? Te dezonoreaza pe d-ta, nu pe noii, ptr ca inainte de 22 Dec 89 orele 13, a existat un 16 dec la Timisoara, un 20 dec si un 21 Decembrie 89, unde d-ta pari a nu fi fost implicat si, daca nu ai fost, atunci nu ai drept sa vorbesti, porcaiesti pe ceei pe spatele carora d-ta ai intrat in CC, iesti in fata, ajuns in CPUN in final, nu luptele d-tale ci a noastra a tuturora te-a propulsat. Eu nu cred ca d-ta ai mai mari merite si fapte decât mine sau camarazi cu care am fost, format baricada, faptul ca tipi , nu ma sperie ptr ca asa este in România, cine tipa mai tare se impune, dar eu nu mai traiesc in spatiu Ro ca sa mai pun botul la asemena bolsevisme, sa ma intimidez.

Cred ca ar fi bine sa tineti cont de sfatul meu, nu de alta; dar este pacat ca un camarad autentic cum esti d-ta sa se piarda, locul sa fie luat de alti, eu si azi as fi dispus da votul meu ptr ca dl Leon sa reprezinte luptatori din Bucuresti, autentica revolta ci nu revolutie bolsevico-ileisciana. Este pacat sa nu exploatezi sansa prin acest Forum care incepe sa ne readune pe totii ceei implicati fiecare cu meritele sale. Si mai cred ca ar trebui ca impreuna cu Timisoara trebuie forma o asociatie, de fapt o forta capabila da de pamânt cu impostori si Iliesti. Victimile mineriadei din 1990 sunt aceiasi revolutionari din 21 dec 89 dle Leon, deci si cu ei trebuie actionat, numai d-ta sa fi dispus, dovedesti ca se poate discuta omeneste, nu sa daicu pumnul in stânga-dreapta ptr a te remarca, lasa ca te stim, meritele d-tale nimeni nu le contesta, esti prea cunoscut ca sa mai ai nevoie contesta pe totii in a te evidentia pe d-ta, cum procedeaza totii impostori. Si in adevar; sa lasam meritele , întâietatea cuiva, ptr ca nimeni nu are asa ceva, câstigatori au fost leprele bolsevice, România a revenit la matca civilizatiei europene, cu greu dar uite ca ce am cerut noii s-a realizat in final. Iliescu crapa curând, important este ca in istorie sa ramâna alturi de Ceusescu un criminal odios,unde cu bociferarile, contestarile pare ca institul lui Ilici face istoria dupa chipul si asemanrea lor.

Deci; dl Leon are nevoie de spate asigurat,iar acest spate il poate asigura doar participanti directi, pe care ii porcaieste din pacate!
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Mesajde dariusv » Lun Feb 18, 2008 8:25 am

E foarte interesant ce declara domnul cret la sfarsit. Despre chemarea prin statie de catre Nica Leon a unor oameni inarmati care au impuscat 12 revolutionari. As dori sa stiu si varianta domnului Leon.
De asemenea acel domn cret, pare sa fie implicat atat in 21 decembrie cat si in evenimentele din CC din 22. Poate il stie cineva, ca sa-l contacteze, sa obtinem pe acest forum declaratiile acestuia referitor la aceea perioada.
dariusv
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 9:35 am

Re: moderare

Mesajde Ene Viorel » Lun Feb 18, 2008 10:53 am

Marius scrie:
dariusv scrie:Domnule Marius,
Inteleg ca dvs moderati acest post despre Revolutia din 1989. As dori sa stergeti acele postari off-topic. De exemplu cele ale domnului Viorel Ene. Toate au acelasi mesaj anti Maries si anti Voinea, indiferent care e subiectul discutiei. Incepe sa fie deranjant.


Nu doresc să fac cenzură. Dacă aş avea posibilitatea tehnică de mutare a mesajelor la o altă temă aş face-o, dar n-am această posibilitate.
Sugerez domnului Ene să deschidă nişte teme separate despre Mărieş şi Voinea în care să scrie toate îndoielile pe care le are legat de aceştia. Repetarea la orice subiect de discuţie "Mărieş e impostor" nu e constructivă. Păstrarea discuţiilor la temă va duce la creşterea calităţii forumului nostru, şi amintesc tuturor că nu există restricţii la deschiderea de teme noi (legate de subiectul forumului - Revoluţia din 1989).

Octavian Mihaescu scrie:Dle Marius Mihoc

De ce bagati strâmbe? Domnule eu v-am asigurat;

Nu am facut niciodata cerere a optine certificat, cred ca inca ma aflu in toate facultatile mintale ptr a fi raspunzator (identitate reala pe acest Forum) de orce afirmatie, te rog sa-ti retragi acuzatia cum ca

spre deosebire de Maries care nu are certificat, Mihaescu, adica mandea ar avea sau facut o astfel de cerere.


Am făcut afirmaţia că, spre deosebire de Mărieş, Mihăescu figurează în baza de date a SSPR. Afirmaţia e riguros exactă - vezi http://sspr.ro/situatia.php?pag=13&acti ... i&id=15974

Cum a ajuns Mihăescu în baza de date a SSPR e încă nelămurit, eu n-am făcut afirmaţii despre asta dar nu sînt obligat să iau de bun tot ce ziceţi dv. Din datele SSPR există şi un certificat pe baza vechii Legi 42/1990 pe numele Mihăescu Octavian (cu nr. 10041) care nu se putea elibera decît în urma unei cereri, iar după apariţia noii legi 341/2004 există şi o cerere de preschimbare a vechiului certificat. cu nr. 13096 din 8 noiembrie 2004.
La vechea lege 42/1990 poate a făcut vreo asociaţie cerere în numele dv. fără să ştiţi. După noua lege 341/2004 cererea se depune fie personal de cel îndreptăţit fie de un mandatar cu procură legalizată, deci posibilitatea ca beneficiarul cererii să nu ştie de aceasta e eliminată. Ăsta e şi unul din aspectele pozitive ale Legii 341/2004. Aştept cu interes lămurirea acestei probleme, parcă ziceaţi că fratele dv. se va ocupa de asta.


Domnule Marius

Faptul ca asociatiille de revolutionari nu au ,,facut curat"printre membrii nu este problema mea. Ca sunt impostori ma deranjeaza personal nu ca asociatie.
Nu am avut opinii publice prevind certificatele de revolutionar DAR in ultima perioada falsi revolutionari ,mai grav ,,revolutionari care impreuna cu minerii lui Cozma, slugile lui Iliescu au tupeul sa ceara dreptate pentru victimele mineriadelor si il sustin pe voinea in dosarul mineriadei NE DERANJEAZA.
Procedural doar asociatia noastra este parte vatamata si de fapt singura care a depus documente de acuzare a celor vinovati de represiunea din iunie 1990.
Nu am ,,reclamat si pe revolutionarii condusi de Costin -I.M.G.B. face ordine.
Noi victimele mineriadei nu-l mai dorim.
Ca voinea a fost la Timisoara e problema revolutionarilor sa trateze cu el .
Va promit ca acest mesaj este ultimul postat pe Forum -piatauniversitatii.

Viorel Ene - presedintele Asociatiei Victimelor Mineriadelor 1990-1991 din Romania.
Ene Viorel
 
Mesaje: 135
Membru din: Lun Dec 24, 2007 1:18 pm

Mesajde Nica Leon » Lun Feb 18, 2008 1:06 pm

Dle. Marius, credeam că am arătat concret că ceea ce am spus eu, atît la început, apoi pe hol, pentru că am părăsit sala voluntar, întrucît îmi era greaţă să ascult minciunile criminalului - comunist Iliescu Ilici Ion ca şi în încheiere a fost prezentat de presă cu mare parcimonie.
Spusesem celor de la presă inclusiv despre aşa zisul complot de care se văita criminalul Iliescu Ilici Ion, ocazie în care menţionasem şi numele celor doi, unul dintre ei fiind, de altfel, prezent în sală. Astăzi este viceprimar.
Dacă presa ar fi fost liberă şi onestă, nu aş fi fost cenzurat şi aţi fi putut afla toate acestea, povestite de mine cu mulţi ani în urmă şi în interviul pe care i l-am dat Angelei Băcescu.
Credeam, de asemenea, că s-a înţeles că nu a fost vorba de o porcăială ci de o clarificare, pentru a repune adevărul istoric în drepturile sale supreme, avînd în vedere numărul foarte mare de isterici care s-au apucat, după ureche, să ne scrie nouă, românilor, iarăşi istorii după ureche.
Dacă ceea ce am spus, de faţă fiind cel puţin doi indivizi ce atentează, cu bani de la stat, la adevărurile istoriei recente a României, nu ar fi fost întocmai conform cu adevărul faptelor petrecute atunci, m-ar fi contrazis, ceea ce însă sper că s-a înţeles, unul, adică Scurtu, vorbind despre trecerea sa pe la cacademie.
Speram, de asemenea, că am lămurit aberaţiile apărute în fel de fel de mîzgălituri, chiar după apariţia cărţii România 1989, din nou în calea năvălirilor barbare, reiterate şi pe acest site. Ceea ce debitează un criminal nu credeam că ar putea prezenta aşa de mare importanţă pentru dvs., avînd în vedere şi caracterul anticomunist al Revoluţiei pe care am declanşat-o şi am condus-o, la victorie.
În cazul în care doriţi mai multe amănunte vă informez că aveţi posibilitatea să cereţi celor de la TVR să redifuzeze caseta din seara de 22 12 1989, unde veţi afla singuri confirmarea celor de mai sus.
Eu am avut caseta respectivă, care însă mi-a fost furată de poliţie, în 14 iunie 1990, cînd au furat tot ceea ce se afla în sediul central al Partidului Liber Democrat.
Ultima oară modificat de Nica Leon pe Joi Ian 22, 2015 5:32 pm, modificat de 2 ori în total.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Lămuriri

Mesajde Nica Leon » Lun Feb 18, 2008 1:25 pm

dariusv scrie:E foarte interesant ce declara domnul cret la sfarsit. Despre chemarea prin statie de catre Nica Leon a unor oameni inarmati care au impuscat 12 revolutionari. As dori sa stiu si varianta domnului Leon.


Înainte de a pune întrebări cred că era mai bine să fi citit ceea ce am postat, de mult, pe acest forum. Dacă ai fi făcut-o ai fi aflat despre plîngerea penală aflată la parchet, în care îl reclamam pe Mazilu şi pe Iordan Rădulescu, indivizi care au împuşcat tineri în sediul c.c.
Creţul este Iliescu Cristian, un FSN-ist şi un aprig oportunist, vajnic susţinător al criminalului Iliescu, în prezent fiind consilier local la Primăria Sectorului 2, ales pe lista P.S.D.
Eu am avut mai multe discuţii cu el, iar cei care au fost într-adevăr la Revoluţie au putut avea confirmarea, prezentată de presă, că respectivul a minţit în privinţa baricadei. Eu nu am vrut să continui discuţia, pentru că îmi rezerv dreptul să dovedesc astfel de aspecte în instanţă, cînd voi dovedi ceea ce susţin.
În privinţa atacului său, cînd a vorbit despre o discuţie la staţie, ea este o altă aberaţie, folosită şi relevată în faţa unor ignoranţi voluntari, care nu au fost niciodată interesaţi să afle cum şi-am dobîndit libertatea.
Faptul că nu se cunosc astfel de transmisiuni radio, în amănunt, la 18 ani după Revoluţie, reprezintă o altă dovadă că atît cei plătiţi să cerceteze „evenimentele”, fie că au fost plătiţi de popor cînd activau în parlament, în parchet, la televiziuni, în presă sau la cine mai ştie ce institute care colcăie de istorici, nu au fost interesaţi, pentru că s-ar fi confirmat spusele mele şi, nu-i aşa, asta ar fi supărat prea mulţi telectuali care s-au tot bătut cu cărămida în piept pentru a ne crea impresia că ei ar fi luptat pentru libertatea poporului român. Respectivele transmisiuni, toate înregistrate pe suport magnetic încă de atunci, nu ar conveni nici unor servicii şi agenturi care nu ar fi prea încîntate să li se probeze prostia şi frica.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Marius » Lun Feb 18, 2008 4:49 pm

Nica Leon scrie:Dle. Marius, credeam că am arătat concret că ceea ce am spus eu, atît la început, apoi pe hol, pentru că am părăsit sala voluntar, întrucît îmi era greaţă să ascult minciunile criminalului - comunist Iliescu Ilici Ion ca şi în încheiere a fost prezentat de presă cu mare parcimonie.
Spusesem celor de la presă inclusiv despre aşa zisul complot de care se văita criminalul Iliescu Ilici Ion, ocazie în care menţionasem şi numele celor doi, unul dintre ei fiind, de altfel, prezent în sală. Astăzi este viceprimar.
Dacă presa ar fi fost liberă şi onestă, nu aş fi fost cenzurat şi aţi fi putut afla toate acestea, povestite de mine cu mulţi ani în urmă şi în interviul pe care i l-am dat Angelei Băcescu.


Dle Nica, eşti nerealist dacă-ţi închipui că tot ce zici dumneata e crezut, aşa cum nerealist este şi Ene cînd se aşteaptă ca să-l cred că Mărieş e impostor numai fiindcă zice el asta. Eu cred ceea ce se dovedeşte, înregistrările video sînt un bun mijloc de dovadă. Această ultimă înregistrare cred că e mult mai bună decît ce au dat televiziunile, care s-au limitat la partea cu înjurăturile. I-am scris tipului care a pus pe trilulilu înregistrarea aia şi i-am cerut să mai pună şi altele dacă mai are.
Cartea Angelei Băcescu am citit-o acum peste 10 ani, nu e Sfînta Scriptură pentru mine şi am mai şi uitat din ce am citit. Poate-mi fac timp să recitesc interviul dumitale.
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara

Re: Lămuriri

Mesajde alin » Lun Feb 18, 2008 5:42 pm

[quote="Nica Leon"][quote="dariusv"]
[i]E foarte interesant ce declara domnul cret la sfarsit. Despre chemarea prin statie de catre Nica Leon a unor oameni inarmati care au impuscat 12 revolutionari. As dori sa stiu si varianta domnului Leon[/i].[/quote]

[i]Înainte de a pune întrebări cred că era mai bine să fi citit ceea ce am postat, de mult, pe acest forum. Dacă ai fi făcut-o ai fi aflat despre plîngerea penală aflată la parchet, în care îl reclamam pe Mazilu şi pe Iordan Rădulescu, indivizi care au împuşcat tineri în sediul c.c.
Creţul este Iliescu Cristian, un FSN-ist şi un aprig oportunist, vajnic susţinător al criminalului Iliescu, în prezent fiind consilier local la Primăria Sectorului 2, ales pe lista P.S.D.
Eu am avut mai multe discuţii cu el, iar cei care au fost într-adevăr la Revoluţie au putut avea confirmarea, prezentată de presă, că respectivul a minţit în privinţa baricadei. Eu nu am vrut să continui discuţia, pentru că îmi rezerv dreptul să dovedesc astfel de aspecte în instanţă, cînd voi dovedi ceea ce susţin.
În privinţa atacului său, cînd a vorbit despre o discuţie la staţie, ea este o altă aberaţie, folosită şi relevată în faţa unor ignoranţi voluntari, care nu au fost niciodată interesaţi să afle cum şi-am dobîndit libertatea.
Faptul că nu se cunosc astfel de transmisiuni radio, în amănunt, la 18 ani după Revoluţie, reprezintă o altă dovadă că atît cei plătiţi să cerceteze „evenimentele”, fie că au fost plătiţi de popor cînd activau în parlament, în parchet, la televiziuni, în presă sau la cine mai ştie ce institute care colcăie de istorici, nu au fost interesaţi, pentru că s-ar fi confirmat spusele mele şi, nu-i aşa, asta ar fi supărat prea mulţi telectuali care s-au tot bătut cu cărămida în piept pentru a ne crea impresia că ei ar fi luptat pentru libertatea poporului român. Respectivele transmisiuni, toate înregistrate pe suport magnetic încă de atunci, nu ar conveni nici unor servicii şi agenturi care nu ar fi prea încîntate să li se probeze prostia şi frica[/i].[/quote]




datele astea despre "impuscarea celor 12" in CC ar trebui coroborate cu alte dosare, de ex cel al mortii lui G. Nichita, in care d-l Rosca spune ca nu s-a putut depune nici o informatie.

problema este ca de cate ori d-l Nica este intrecat despre evenimente din CC in noaptea 22-23 spune ca sunt date ori publicate (si ne trimite la surse dificil de gasit) sau probe la dosar la procuratura.

avand in vedere ca au trecut 18 ani si nu s-a miscat nimic in descoperirea imprejurarilor in care au murit sute de oameni in acele zile, cred ca ar fi cazul sa facem publice informatiile despre aceste evenimente.
Cred ca ar trebui sa avem incredere in acest site cel putin la fel de mult cat avem in cartile publicate sau Parchetele Militare.

Este tragic si ridicol in acelasi timp ca o festivitate cu miros fesenist ca cea cu aniversarea 'majoratului' CPUN este o rara ocazie sa auzim despre cei 12 tineri impuscati de Marin (Marian) Barbulescu (?!)
alin
 
Mesaje: 212
Membru din: Mie Iun 15, 2005 5:10 pm

Mesajde Octavian Mihaescu » Mar Feb 19, 2008 7:10 am

Dar eu stiam (surse sigure, povestit in biroul lui Coposu), ca aceei copii au fost impuscati de Dan Iosif impreuna cu alti doii indivzi (secursiti), ptr ca;

ajunsesera la un seif cu dolari cca 500000$, pe care Iosf i-ar fi bagat in geaca, dupa care ia impuscat

Am caseta la care se face referire, care moment va intereseaza? Deasemni si eu am citit cartea acelei femei la care se tot face referire (bancescu s-au cum o cheama), o carte tâmpit-securista am considerato la momentul respectiv, am sa o recitesc zilele astea sa vad ce impresie imi lasa.
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Mesajde Nica Leon » Joi Feb 21, 2008 10:58 am

Dle. Marius,

Daca spui dumneata poate ca o-i fi nerealist, dar nu si neinformat. Cu toate acestea eu nu scriu carti ca cei cu pretentii ca le-ar sti pe toate, desi...

Alin si-a propus sa dea publicitatii informatiile, motiv pentru care eu ii urez succes.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Marius » Sâm Feb 23, 2008 12:22 am

Nica Leon scrie:Dle. Marius,
Daca spui dumneata poate ca o-i fi nerealist, dar nu si neinformat. Cu toate acestea eu nu scriu carti ca cei cu pretentii ca le-ar sti pe toate, desi..


Laudă-te cu ceea ce faci nu cu ceea ce nu faci. Deşi nu ai scris cărţi, pretenţii că le ştii pe toate ai, cum am observat chiar pe acest forum.

N-ar fi stricat să scrii o carte, ca să avem varianta ta despre revoluţie. Vorba zboară, scrisul rămîne ziceau latinii, nădăjduiesc că măcar prin arhivele Procuraturii rămîn nişte relatări scrise de la tine. Din păcate, dosarele Procuraturii se dau la topit după un anumit răstimp prevăzut de lege, mai ales dacă au primit soluţia "NUP". Sfat: Obţine copii certificate după declaraţiile pe care le-ai dat Procuraturii, înainte ca aceste dosare să fie distruse perfect legal. Cînd am întrebat dacă interviul cu Băcescu e corect ai fost evaziv, ai zis că ai pierdut cartea, ai confirmat o bucată din interviu pe care am pus-o pe forum dar ai şi comentat despre securismul cărţii aceleia (ceea ce e de altfel corect). Ca un politician de profesie, ţi-ai păstrat posibilitatea ca la nevoie să conteşti anumite paragrafe din interviu. De-aia e regretabil că n-ai publicat o carte semnată chiar de tine, pentru care să-ţi asumi deplina răspundere.

În istoriografia revoluţiei din 1989 securiştii aveau aproape monopol, eu cu cărţile mele am clătinat acest monopol, ceea ce deranjează.
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara

Mesajde Nica Leon » Lun Feb 25, 2008 5:20 pm

Nu ştiu încă de ce deranjează adevărul atît de tare.
De lăudat nu cred că am făcut-o, pentru că nu aveam cui să mă laud. Poate că am prezentat cîteva adevăruri necunoscute sau neacceptate de unii tovaraşi, ceea ce nu este vina mea.
Mulţumesc totuşi pentru sfat, dar nu îl voi urma încă, pentru că nu a venit timpul.
În privinţa răspunsurilor date, ele au fost formulate în baza întrebărilor puse nu altfel.
În privinţa etichetării nu cred că o vei putea dovedi vreodată. Poate ai vrut să spui vocaţie nu profesie, ceea ce este cu totul altceva.
Cum am mai arătat, nu voi putea scrie cărţi pentru a colporta neadevăruri, cum rău au făcut unii pînă acum, pe care i-am dovedit şi prin unele observaţii postate deja.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Nica Leon » Mar Feb 26, 2008 5:41 pm

Am constatat ca unii au fost interesati de aberaţiile unui creţ infractor.
Pentru a le da apă la moara cîrcotaşilor, vreau să îi întreb dacă l-au văyut duminică, pe acelaş creţ, la televizor,fiind pe ecran după pălăvrăgeala criminalului nomenclaturist la reuniunea celor care au jefuit ţara în calitate de membrii ai P.S.D.
Aşa că, sincer, îi plîng pe cei care sperau că îmi vor sări la beregată doar pentru că o slugă penală a borît nişte cretinătăţi, după ce l-am demascat pe tat-su.
Dar cred că îmi merit soarta, pentru că am făcut prostia să dau drepturi şi libertate unor fiinţe despre care o autoare din Austria scria ceva normal pentru mine, şocant şi groaznic pentru fătuci.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Octavian Mihaescu » Mar Feb 26, 2008 6:01 pm

mai rivulutionaru lu peste prajit, mie nu mi-ai dat nici un drept si nici o libertate, nu te mai strofoca atât ca nu ai facut mare scofala, ai fost si tu ca totii ceilanti cazut ca musca in lapte in evenimente, ulterior te-au umflat cu pompa altii iar când au vazut ca esti pe urmele lui Ceusescu si Stalin (paranoia), ti-au dat cu sutul in dos. Daca îti dadea pozitia lui Dan Iosif nu cred ca mai tipai azi.
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Mesajde Nica Leon » Joi Feb 28, 2008 6:49 pm

Îmi cer scuze că nu am putut da tuturor ceea ce nu au. Din pacate, după cum lesne se poate constata de cei cu o brumă de bun sinţ, nici măcar Dumneyeu nu a putut da unora minte, pentru că, repet, ea este o constantă, deşi populaţia este în continuă creştere.
Şi apoi, ce aş fi putut da unor cretini, care au populat şi această ţară sau unora de care nu am auzit în viaţa mea?
Dar, totuşi eu sînt mulţumit şi pentru că înaintaşii noştri spuneau că nu poţi să-i ceri vitei ceea ce nu are!
Aşa cum se poate constata nu numai că aveau dreptate, dar, din păcate cretinoizii şi analfabeţii ce au nenorocit România înainte de Revoluţia română sînt şi acum cei mai zgomotoşi, crezînd poate că poate doar în acest fel i-ar mai băga cineva în seamă.
Eu nu, pentru că o altă vorbă înţeleaptă spune că dacă te bagi în troacă cu porcii(sper să mă ierte acele animale inteligente ce poartă acest nume), porc te numeşti, iar facerea de bine la jigodii se ştie ce produce, nu din vina mea.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Revolutia din decembrie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori

<<< Piata Universitatii 2009