Sectorul CIVES
 
 

Doru Mărieş

Forum:
Dedicat relatarilor, discutiilor si actiunilor legate de revolutia din decembrie 1989, confiscarea ei ulterioara si ascunderea urmelor si adevarului.

Moderator: Marius

Re: Doru Mărieş

Mesajde Marius » Sâm Feb 12, 2011 7:33 pm

Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara

Re: Doru Mărieş

Mesajde Nica Leon » Lun Noi 17, 2014 7:04 pm

Cum adică focar penal?! Şi cine să se ocupe de penali?! Cumva parchetarii care după ce au tras în noi, în 21 12 1989 şi după ce au făcut atît de magnific jocul de glezne al N.U.P.-urilor, au sfîrşit prin a primi acte şi drepturi de revoluţionari, în timp ce pe mine mă tot persecută, fără să văd măcar unul dintre cei certificaţi, deci cu ceva celule de sînge de veritabil revoluţionar, care să se supere că mie nici măcar nu mi-a fost preschimbat certificatul pe care iniţial nu l-am obţinut, din oficiu, aşa cum prevedea legea, pentru că dovedisem fapte eroice, excepţionale, ci numai după ce chemasem în judecată, în anul 1997, Parlamentul României şi acea faimoasă, dar ruşinoasă, comisie plină de impostori veleitari şi Guvernul României, care după multe luni de cercetare judecătoreasacă, întrucît au mirosit că pînă şi judecătoarele se minunau cînd au constatat astfel de aberaţii, au catadicsit, într-un tîrziu să îmi dea un certificat cu numărul douăsprezece mii şi ceva, deşi eu fusesem, în realitate, numărul unu. Că a fost aşa o dovedeşte pînă şi faptul că sînt singurul care poate oricînd să dovedească, cu acte, dinante de însîngeratul Decembrie 1989, activitatea mea intensă, constantă şi curajoasă împotriva criminalului ceauşescu, pe care nu o dată îl sfătuisem, în scris, să îşi dea demisia sau să iasă la pensie, întrucît acel post, de preşedinte al României mi se cuvenea, de drept, numai mie. Că aceasta a fost şi este adevărul o confirma şi prezenţa numelui meu, la capitolul Dizidenţi - deşi, în realitate, eu eram opozant feroce şi dujman declarat şi recunoscut, pînă şi de cei de la secu, al criminalului-sistem şi de ce nu mai există nici un alt revoluţionar veritabil al cărui nume să figureze în Raportul comisiei pentru condamnarea comunismului?
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Revolutia din decembrie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009