Sectorul CIVES
 
 

Piata Universitatii - 15 ani...

Forum: Dedicat relatarilor , discutiilor si actiunilor legate de revolutia sufocata in 1990 de catre Contrarevolutie (12 ianuarie, 24-30 ianuarie, 12-19 februarie, 11 martie, 22 aprilie-13 iunie, 15 noiembrie, 16-22 decembrie etc. )

Mesajde Marius » Mar Iul 05, 2005 8:36 pm

colegu scrie:în nici un caz GID nu trebuia să modifice textul original,dar pe saitul respectiv sunt trimiteri destul de evidente către reîntregirea ţării...trimiteri demne de prm,nu de un sai ce se vrea pro democraţie.


De ce reîntregirea României ar fi contrarä democratiei? De ce crezi cä PRM are monopol în ceea ce priveste cererea de reîntregire a României?
Reîntregirea Germaniei din 1990 o consideri tot antidemocraticä?

colegu scrie:adevărul istoric nu mă interesează.


Este optiunea ta personalä. Dar mai existä oameni interesati de acest subiect.
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara

Mesajde colegu » Mie Iul 06, 2005 10:47 am

nu reîntregirea României e contrară democraţiei ci modul în care se face trimiterile la acest lucru...
că-l citează pe Antonescu cum îl linge-n fund pe Hitler,n-o să mă impresioneze pe mine....dar în schimb o să le capteze atenţia fix mucoşilor de-l votează pe vadim şi şleahta din prm.

dacă tot e să vb de reîntregirea ţării măcar să nu includem în pledoarie toate scursurile pe care le-a avut ţara..aceleaşi scursuri care au permis dezîntregirea ţării prin cedarea ardealului.

dacă ai pomenit de unificarea celor două germanii,hehe,păi .de de vest încă mai plăteşte pt comunismul care a distrus mentalităţile din de de est..
ca să nu mai spun că cei de peste prut au economia mai jalnică ca a noastră(culmea,chiar e posibil aşa ceva)şi la ei încă mai e comunismu-n floare.la noi din fericire nu mai e...da am schimbat comuniştii cu incapabilii...de două ori chiar...asta chiar că-i naşpa
limba română conţine diacritice.dacă nu crezi caută cu gugăl.
colegu
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Iun 16, 2005 5:38 pm
Localitate: whois 127.0.0.1

Anterior

Înapoi la Revolutia si Contrarevolutia din 1990

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009