Sectorul CIVES
 
 

Iliescu acuza din nou grupul vostru

Forum: Dedicat relatarilor , discutiilor si actiunilor legate de revolutia sufocata in 1990 de catre Contrarevolutie (12 ianuarie, 24-30 ianuarie, 12-19 februarie, 11 martie, 22 aprilie-13 iunie, 15 noiembrie, 16-22 decembrie etc. )

Iliescu acuza din nou grupul vostru

Mesajde Ioan Rosca » Joi Iun 21, 2007 8:53 am

Acum 2 zile Iliescu a aparut pe un post de televiziune , insotit de codosul Cristoiu, pentru a povesti lumii ce uimiti sint ca ancheta lui Voinea merge spre acuzatii grave aduse fostilor conducatori FSN. A fost acelasi Iliescu-deci eventuala pedeapsa ar gasi inca pe cine trebuie.
Am desprins din delirul sau insuportabil referirile la grupul tineretului PNT condus de Ion Puiu, singura concretizare pe care a facut-o atunci cind a fost intrebat "Dar cine a organizat anarhia periculoasa a Pietei". A spus ca insusi Coposu, in urma unei anchete interne, a recunoscut ca la subsolul PNT-cd s-a gasit benzina, fiind de acord cu Iliescu ca acolo s-a copt ceva urit. Avem o explicatie pentru indepartarea gruparii Puiu de catre colaborationistii dominanti in PNTcd.
Ioan Rosca
Ioan Rosca
 
Mesaje: 589
Membru din: Vin Ian 07, 2005 8:30 pm

Re: Iliescu acuza din nou grupul vostru

Mesajde Octavian Mihaescu » Joi Iun 21, 2007 9:55 am

Ioan Rosca scrie:Acum 2 zile Iliescu a aparut pe un post de televiziune , insotit de codosul Cristoiu, pentru a povesti lumii ce uimiti sint ca ancheta lui Voinea merge spre acuzatii grave aduse fostilor conducatori FSN. A fost acelasi Iliescu-deci eventuala pedeapsa ar gasi inca pe cine trebuie.
Am desprins din delirul sau insuportabil referirile la grupul tineretului PNT condus de Ion Puiu, singura concretizare pe care a facut-o atunci cind a fost intrebat "Dar cine a organizat anarhia periculoasa a Pietei". A spus ca insusi Coposu, in urma unei anchete interne, a recunoscut ca la subsolul PNT-cd s-a gasit benzina, fiind de acord cu Iliescu ca acolo s-a copt ceva urit. Avem o explicatie pentru indepartarea gruparii Puiu de catre colaborationistii dominanti in PNTcd.
Ioan Rosca


Am vazut, amsi dezbatut problema, am adus noii elemente care poate va intereseaza, aici

http://europacrestina.siteboard.de/euro ... ut154.html

Pentru mine devine pe zi ce trece tot mai clar multe necunoscute, inclusiv privitor la Coposu, care maindoiesc sa-ifi marturisit asa ceva lui Iliescu, pentru ca nu a existat o asemena actiune. Iar pentru ca in acest Forum, este prezent si dl Dinca, ccare asa cum am mai spus venea foarte des in sediu , adesea dormea in biroul lui Ion Puiu pe o canapea, as puneo întrebare

De ce nu a folosit molotovurii grupul dl Dinca, ca doar din afara partidului dânsul se bucura de ceea mai puternica admiratie si incredere, prin urmare, dânsul (dl Dinca), in mod logic ar fi trebuit sa fie inarmat cu aceste sticle incendiare, unde asa ceva nu a existat.

O.M.
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm


Înapoi la Revolutia si Contrarevolutia din 1990

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009