Sectorul CIVES
 
 

Revoluţia trădată

Forum: Dedicat relatarilor , discutiilor si actiunilor legate de revolutia sufocata in 1990 de catre Contrarevolutie (12 ianuarie, 24-30 ianuarie, 12-19 februarie, 11 martie, 22 aprilie-13 iunie, 15 noiembrie, 16-22 decembrie etc. )

Mesajde Rio » Mie Ian 31, 2007 9:47 pm

As avea o intrebare relevanta in momentul acesta : Care a fost pozitia poetului Ioan Alexandru fata de Corneliu Coposu in 90 si care a fost la sfarsitul vietii sale?
Rio
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 30, 2007 9:24 pm

Mesajde Nica Leon » Vin Feb 02, 2007 1:51 pm

Rio scrie:As avea o intrebare relevanta in momentul acesta : Care a fost pozitia poetului Ioan Alexandru fata de Corneliu Coposu in 90 si care a fost la sfarsitul vietii sale?


Nu stiu sa raspund, pentru ca eu nu am stiut ca starea sanatatii sale s-a inrautatit atit de mult incit moartea sa-i fie atit de aproape si, deci, nu am mai vorbit cu Ioan Alexandru inainte de moartea sa.
Dar chiar daca as fi facut-o, in asemena situatie, nu incepi sa-i pui unui om ce isi face ultimele socoteli cu aceasta lume, intrebari de genul celei care te framinta.
Cindva, poate, vor fi publicate impresiile relevante din viata sa tumultoasa.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Revolutia si Contrarevolutia din 1990

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009