Sectorul CIVES
 
 

Niste nesintiti penali!

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Niste nesintiti penali!

Mesajde Nica Leon » Mar Noi 10, 2009 11:36 am

Către,
Comisia Parlamentară a Revoluţionarilor din Decembrie,






Domnule preşedinte,





În primăvară v-am trimis două contestaţii, una împotriva criminalului-comunist Iliescu Ion şi alta împotriva cîtorva din miile de infractori ce au dobîndit în mod ilegal, prin fals, uz de fals ş.a.m.d. certificate de revoluţionari, chiar şi preschimbate, situaţie ruşinoasă, păguboasă şi intolerabilă într- un stat de drept, ceea ce dovedeşte nu numai inutilitatea comisiei în fruntea căreia vă aflaţi, dar şi nocivitatea acesteia, prin făţişa complicitate a membrilor săi, ce favorizează şi perpetuează astfel obiceiul ce perpetuează jefuirea bugetului de stat, obligat şi astăzi, la aproape 20 de ani după victoria Revoluţiei române, să plătească drepturi necuvenite unor infractori de drept comun.
Cu toate că de atunci şi pînă astăzi au trecut mai multe luni, iar legea vă obliga să îmi transmiteţi răspunsul datorat, mă văd în ingrata situaţie să vă întreb dacă cumva textele existente în pîngărita Constituţie a României mai sînt încă valabile şi pentru membrii acestei comisii.
Dacă da, vă rog să îmi răspundeţi care ar fi fost motivul legal, pe care l-aţi avut în vedere, atunci cînd aţi considerat că aţi fi mai presus de lege, hotărînd abuziv să nu îmi trimiteţi nici un fel de răspuns.
Eu ştiu bine că mintea românilor este extem de odihnită, dar speram că măcar la nivelul dvs., a celor care îmi datoraţi binele pe care vi l-am făcut ca şi posturile pe care le ocupaţi, ca urmare a libertăţii pe care v-am dăruit-o atît vouă cît şi locuitorilor ţării, prin conceperea, declanşarea şi conducerea la victorie a Revoluţiei române din gloriosul şi însîngeratul Decembrie 1989, să existe măcar un dram de bun sinţ şi respectul faţă de lege, dacă cel cuvenit binefăcătorului vostru şi al României este inexistent şi să fie măcar unul dintre voi capabil să înţeleagă situaţia cel puţin jenantă, ca şi obligaţiile legale şi să îmi răspundă la contestaţiile formulate de mine.
Cum pînă astăzi nu am aflat nimic despre rezultatele cercetărilor pe care şi voi aveaţi obligaţia legală să le faceţi, mai înainte de a vă chema în judecată, vă amintesc, pentru ultima dată, că aştept încă să îmi transmiteţi răsunsurile datorate.

Nica Leon 10.11.2009
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009