Sectorul CIVES
 
 

De ce tace A.N.I.!?

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

De ce tace A.N.I.!?

Mesajde Nica Leon » Mar Dec 06, 2011 1:41 pm

Spre stiinta Presedintelui Romaniei si primului ministru.



Domnule presedinte al A.N.I.



Cred ca a trecut prea mult timp de cind v-am sesizat asupra stari de incompatibilitate legala si morala a senatorului Vasile Blaga, ajuns acum si prin nepasarea si complicitatea voasta, in functia de presedinte la Senatul Romaniei.

O astfel de rusine este greu de acceptat de orice om cu oarece bruma de bun simt din aceasta tara blestemata, jefuita si napastuita de criminalii-comunisti si de urmasii lor.

Este greu sa inghiti ca un fost criminal-comunist, fost secretar al bob al p.c.r. la Uzina Mecanica din Stei, fost director ilegalist la vama si inchipuit "Luptator cu merite deosebite" in Revolutia romana din Decembrie 1989, titlu obtinut abuziv, prin inselaciune, fals si uz de fals etc, in baza caruia a solicitat si a obtinut si doua terenuri, drept recompensa, sa fie presedinte la senat, la 22 de ani dupa Revolutie.

Eu, cel ce a gindit, declansat si condus la victorie Revolutia romana nu am obtinut nimic, in timp ce astfel de infractori sint si acum si ca urmare a complicitatii voastre, a celor de la A.N.I., in fuctii importante in acest stat pestilential, care refuza sa verifice care au fost sursele legale pe care si-a constituit Blaga Vasile uriasa sa avere, detinuta astazi.

Dar pentru ca v-am reamintit de obligatiile voastre de serviciu, va mai rog sa imi spuneti, daca stiti, cite conturi nedeclarate are ministrul Valeriu Tabara, in Elvetia, conturi deschise si foarte bine alimentate inca din prima sa tura in fruntea Ministerului Agriculturii, bani carati atunci cu valiza si depusi de cetateanul italian Carlo Mazzoni, din Viterbo, in respectivele conturi, care avea si rolul de carausi si mijlocitor al italienilor care doreau sa dobindeasca terenuri si exploatatii agricole in Romania.

Cu speranta ca de aceasta data imi veti transmite legalele si cuvenitele raspunsuri, pentrua nu fi obligat sa

ii informez si pe reprezentantii statelor membre U.E. despre elanul dvs. original, total nesatisfacator in raport cu pretentiile si cu afirmatiile facute pina in prezent la adresa A.N.I., va urez spor in activitate.



Binefacatorul Romaniei, 06 12 2011

Nica Leon,

Persecutat politic.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009