Sectorul CIVES
 
 

Somaţie - apel la adevăr!

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Somaţie - apel la adevăr!

Mesajde Nica Leon » Joi Apr 04, 2013 2:50 pm

Bă, Socaciule,

Duminică, 24 03 2013, am aflat că fraţii tăi, criminali-comunişti, aflaţi şi acum ilegal la guvernare, te-au uns şăf peste fabrica ce a produs nedrept, imoral şi păgubos, pentru imaginea şi bugetul României, puzderie de infractori cu certificate de aşa zişi revoluţionari, în ultimii 23 de ani, fapte pentru care eu am formulat şi am depus, la parchet, mai multe plîngeri penale.
Atunci am văzut, la RTv., că te-a împins dracu să ieşi la drum, ca şarpele căruia i s-a urît cu viaţa şi cu libertatea şi să afirmi, despre mine, binefăcător al României şi al celor ca tine, cărora v-am dăruit libertate, dar şi dreptul de a face saltul din tarlaua cu buruieni şi din ceaunul cu mămăligă ce niciodată nu explodează, de care scria Blandiana, direct în rîndul oamenilor, fără însă să vă fi solicitat, mai înainte, părerea sau să vă fi cerut ajutorul, că ai spus, din studioul de televiziune, despre mine, că aş fi un şarlatan.
Aşa fiind, mai înainte să îţi ofer posibilitatea să dovedeşti public, de faţă şi cu toată mass-media, faptele tale de vitejie, pe care le-ai fi înfăptuit tu, nemijlocit, fapte fără de care eu nu aş fi declanşat şi nu aş fi condus la victorie Revoluţia română din Decembrie 1989 şi să dovedeşti audienţei şi judecătorilor motivele tale temeinice şi legale pentru care ţi-ai permis obrăznicia penală de a afirma, despre mine, că sînt un şarlatan, îţi voi aminti că ai participat direct la comiterea a numeroase infracţiuni, printre care se numără şi aceia că, în timp ce mie tu şi cei de teapa ta, imorali şi ilegali, nu aţi catadicsit să îmi preschimbaţi certificatul, întocmit în baza Legii nr. 42/1990, act ce mi-a fost înmînat cu mare întîrziere, abia după ce chemasem în judecată Comisia parlamentară a “revoluţionarilor” şi Guvernul României, găşti care şi-au permis, odinioară, neruşinarea şi ilegalitatea de a mă persecuta şi de a mă discrimina tocmai pentru că avusesem îndrăzneala nu numai să înfrunt direct odioasa dictatură criminal-comunistă, fiind şi singurul care poate proba, cu acte scrise înainte de însîngeratul decembrie 1989, atitudinea mea anticomunistă, dar şi faptul că am fost în Piaţa Palatului tocmai pentru a declanşa revoluţia şi deci, răsturnarea de la putere a celor pe care tu îi serveai cu umilinţă şi îi slujeai cînd cu vocea, cînd cu chitara.
Menţionez, totodată, că spre deosebire de cei din gaşca ta penală, ce aţi jefuit sistematic şi premeditat bugetul de stat, eu sînt singurul veritabil revoluţionar anticommunist, a cărui nume este scris pînă şi în Raportul comisiei prezidenţiale de condamnare a comunismului, la capitolul Dizidenţi, în timp ce voi, fudulii, aţi cadorisit cu aprobări şi cu certificate fel de fel de criminali-comunişti, ce au omorît români şi atunci, dar aţi mai făcut “revoluţionari cu acte în “regul㔺i aţi dat aşa drepturi necuvenite şi multor copii şi tineri atunci, a cărot fapte revoluţionare deosebite, aşa cum prevede legea, nu au fost şi nu vor fi niciodată probate şi, cu toate că astea, tu ţi-ai permis nemernicia de a spune despre mine, fără probe şi fără motiv legal, că aş fi un şarlatan.
Aşa fiind, te somez să soliciţi, în cel mai scurt timp, postului de televiziune România Tv. să difuzeze la o oră de maximă audienţă scuzele pe care mi le datorezi şi declaraţia ta, în care să retractezi afirmaţia calomnioasă făcută la adresa mea, în caz contrar, te informez solemn că, nu numai că te voi acţiona în judecată, dar voi transmite şi pe această temă un nou raport dirigenţilor Comisiei Europene, dar mă voi adresa şi C.N.A., pentru a îi soma să pedepsească, conform legii şi postul de televiziune respectiv, care avea obligaţia legală să îţi ceară imediat probe, cu care să arăţi publicului că ai dreptate tu, cel ce încă te faci că nu vezi reţelele de infractori care au vîndut certificate altor profitori infractori, ce acum au adunat averi nemeritate şi, desigur, ilegale.


Nica Leon
Binefăcător al României, persecutat politic. 04 04 2013
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009