Sectorul CIVES
 
 

O fraza de dinsii inventata!

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

O fraza de dinsii inventata!

Mesajde Nica Leon » Lun Dec 30, 2013 4:31 pm

Către,
Ministerul Educaţiei




Domnilor,



Subsemnatul Nica Leon, domiciliat în Bucureşti, str. Tîmpa nr. 5, bl. 3C, ap. 23, sector 2, cod 021791, avînd în vedere legislaţia internaţională, cea a U.E. şi a României, vă rog să îmi comunicaţi, în termen legal, care a fost suma totală cheltuită de la bugertul de stat al României, prin intermediul dvs., pentru plata salariilor şi ale celorlalte drepturi băneşti ce au fost plătite pentru preoţii cultelor religioase din această ţară şi a profesorilor de religie, care au predat în şcolile de stat orele de religie în anuii 2011, 2012 şi 2013.
Totodată, dacă este posibil, vă rog să îmi comunicaţi şi sumele cheltuite cu drepturile salariale defalcate, pentru fiecare cult religios în parte, precum şi alte sume care au fost plătite din bugetul de stat pentru alte cheltuieli făcute pentru plata tipăririi manualelor de religie, defalcate pentru fiecare cult religios în parte.
De asemenea, vă rog să îmi comunicaţi dacă v-aţi propus să curmaţi definitiv această mult prea ruşinioasă şi teribil de păguboasă practică, menită numai să rostogolească una dintre marile şi teribil de păguboasele minciuni care trag înapoi omenirea, cam de două milenii, fiind bine cunoscut că şi acum aceste ore, numite de religie, nu fac decît să întunece şi să pervertească conştiinţa tinerilor şi să le obosească fragedele lor creiere, mult prea solicitate şi astăzi, de o mult prea stufoasă şi inutilă programă şcolară.
Cu această ocazie vă rog să îmi comunicaţi dacă v-aţi decis să aplicaţi propunerea mea, transmisă reprezentanţilor acestui minister cu mulţi ani în urmă, de înlocuiere definitivă a actualului sistem de învăţămînt, greoi, mult prea costisitor, teribil de ineficient şi chiar păgubos la nivel naţional, cu sistemul propus de mine, cel prin care vă îndemnam să adoptaţi sistemul flexibil, la distanţă, de şcolarizare a copiilor şi tinerilor români numai prin intermediul reţelelor folosite acum şi de internet.
Cu speranţa că voi primi un răspuns complet de la dvs., vă urez toate cele bune.


Nica Leon 30.12.2013
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009