Sectorul CIVES
 
 

Încă un sfert de secol de teroare comunistă-criminală!

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Încă un sfert de secol de teroare comunistă-criminală!

Mesajde Nica Leon » Joi Dec 04, 2014 10:25 am

Către,
Parchetul Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie,






Domnilor procurori,




Subsemnatul Nica Leon, domiciliat în Bucureşti, str. Tîmpa nr. 5, bl. 3C, ap. 23, sector 2, cod 021791, mă adresez dvs. acum, cînd mai sînt puţine zile pînă se va împlini un sfert de secol de cînd eu, prin lupta mea excepţională, curajoasă, cu bestiala dictatură criminală-comunistă, am reuşit să o răstorn de la putere în mai puţin de 24 de ore şi astfel să dăruiesc libertate şi nenumărate drepturi viermilor fuduli şi mîndri, cu chip de om, din România, pentru a vă ruga să îmi comunicaţi care sînt motivele legale pentru care, pînă în prezent, nu aţi vrut să îmi transmiteţi dacă aţi pronunţat vreo soluţie legală în dosarele penale pe care aveaţi obligaţia legală să le constituiţi, la parchet, începînd din data de 15 01 1990, pe numele următorilor criminali, pe care eu i-am recamat :
1. iliescu ion, pe care l-am acuzat de comiterea a mai multe crime împotriva umanităţii, dar şi pentru prăduirea temeinică a bugetului de stat, faptă comisă prin impunerea ilegală a Decretelor nr. 1168 şi 1169/2004, ;
2. mazilu dumitru, iordan rădulescu şi acoliţii lor, vinovaţi de coniterea de crime împotriva umanităţii, lipsirea mea de libertate, tortură etc;
3. manole gheorghe, medic în însîngeratul şi ruşinosul Decembrie 1989, care m-a torturat şi m-a legat cu sîrmă la mîini şi la picioare, fapte pentru care apoi, criminalul comunist iliescu ion l-a numit ambasador;
4. procurorii cornel popescu şi hăineală, vinovaţi că au dispus, la data de 14 iunie 1990, să fiu ilegal arestat.
5. suceavă ion, general de poliţie, care la data de 13 iunie 1990 m-a lipsit de libertate în mod ilegal, dispunînd, totodată, la data de 14 06 1990, să îmi fie percheziţionată casa, pentru a căuta arme, muniţie şi explozivi, dar şi dovezile pe care le deţin împotriva criminalului-comunist iliescu ion şi a membrilor găştii sale de criminali.
De asemenea, vă rog să îmi comunicaţi care a fost motivul legal pentru care numele meu nu este scris în Ordonanţa de declinare a competenţei din 29 08 2008, pronunţată în dosarul nr. 75/P/1998 de Parchetul Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie, nici la pct. 2 – Persoane reţinute în incinta U.M. 0575 Bucureşti – Măgurele, nici la prt. 3, dar, în schimb, a fost scrisă la pct. 4, intitulat Pagube prduse la sediile....partide...o persoană juridică inexistentă vreodată în România, respectiv Partidul Liber Democrat „Nica Leon”, ceea ce face nulă de drept respectiva ordonanţă şi pentru că a fost total schimbat numele real al persoanei juridice care a depus plîngerea penală, pentru că îi fusese devastat sediul central din Bucureşti, ce se numea Partidul Liber Democrat, al cărui preşedinte era într-adevăr Nica Leon.
Aşa fiind, vă rog, ca în termenul prevăzut de lege să îmi comunicaţi cele solicitate mai sus.
Mulţumesc anticipat.

Nica Leon
Binefăcător al României,
Persecutat politic. 04.12.2014
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009