Sectorul CIVES
 
 

Să aflăm aşa de ce au primit Steaua României nişte lepre!

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Să aflăm aşa de ce au primit Steaua României nişte lepre!

Mesajde Nica Leon » Mar Mar 08, 2016 2:42 pm

Către,
Preşedintele României, dl. Klaus Werner Iohannis,



Domnule preşedinte,



Subsemnatul Nica Leon, domiciliat în Bucureşti, str. Tîmpa nr. 5, bloc 3C, sc. 1, etaj 4, ap. 23, sector 2, avînd în vedere prevederile Convenţiei europene, pe cele ale pîngăritei Constituţii a României, precum şi prevederile legale în vigoare, respectiv Legea nr. 544/2001, dar şi frământările publice legate de retragerea Ordinului naţional Steaua României, care îi fusese acordat spionului A.V.O. Laslo Tokes, cu ocazia împlinirii a 20 de ani de la Revoluţia Română, la care el însă nu a avut nici un fel de contribuţie, eu fiind cel ce am dăruit românilor excepţionalul cadou ce a primit numele Revoluţia Română din 1989, ordin retras recent de dvs., la sugestia unor infractori şi a unor neica nimeni, ce fac parte dintr-un Consiliu de onoare, deşi mie, ca binefăcător al românilor şi României şi ca persecutat din motive politice, îmi vine extrem de greu să înţeleg cum ar putea avea onoare nişte lepre periculoase pentru ţară, mulţi dintre ei foşti criminali comunişti şi mari mîncători de căcat, cu hîrdăul, vă rog, în termen legal, să îmi comunicaţi care au fost meritele întemeiate în temeiul cărora le-au fost conferit Ordinul naţional Steaua României tuturor celor care l-au primit din 1990 şi pînă astăzi.
Cu speranţa că voi primi răspunsul datorat, pe ce suport veţi considera dvs., în termenul prevăzut de lege, vă urez toate cele bune.

Nica Leon

Binefăcătorul României şi al românilor, persecutat din motive politice.
08.03.2016
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009