Sectorul CIVES
 
 

România nu are nici azi preşedinte, de drept!

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

România nu are nici azi preşedinte, de drept!

Mesajde Nica Leon » Mie Feb 22, 2017 3:45 pm

Către,
Tribulalul Bucureşti-Secţia Contencios Administrativ,

Domnule preşedinte,

Subsemnatul Nica Leon, domiciliat în Bucureşti, str. Tîmpa nr. 5, bloc 3C, scara 1, etaj 4, ap. 23, sector 2, în calitate de reclamant, chem în judecată Preşedintele României, dl. Klaus Werner Iohannis, cu sediul asumat în Bucureşti, Palatul Cotroceni, Bdul. Geniului nr. 1-3, sector 6, în calitate de pîrît, pentru ca prin hotărîrea pe care o veţi pronunţa să dispuneţi să fie obligat pîrîtului să îmi comunice, pe orice fel de suport doreşte, copiile următoarelor acte publice:
1. copia actelor prin care a fost înfiinţată, de drept, instituţia ce poartă numele Preşedintele României;
2. copia actelor din care rezultă că a fost indreptăţit să exercite o funcţie ne înfiinţată/constituită, de drept, în România, funcţie de care s-a folosit abuziv pentru a desemna un ilegalist obraznic, iresponsabil, penal, pe care l-a desemnat, încălcînd flagrant şi principiile de bază ale democraţiei, să formeze ne înfiinţatul, de drept, Guvern al României.
De asemenea, solicit instanţei să-l oblige pe pîrît să-mi plătească toate cheltuielile de judecată şi, totodată, să-mi plătească şi despăgubiri morale în valoare de 600.000 lei, ca urmare a refuzului de a îmi respecta drepturile garantate şi mie de Convenţia europeană, de pîngărita Constituţie a României şi de lege, pentru ca astfel să se înveţe minte ca pe viitor să nu mă mai persecute, să nu mă mai nedreptăţească şi să nu îşi mai permite obrăznicia de a mai încalca legea, cu nonşalanţă, fără frica de a fi sancţionat.

Motivele:

În fapt, la date de 30.12.2016, avînd în vedere că sînt cel mai important luptător împotriva regimului comunist, criminal, de după fatidicul şi ruşinosul 23 august 1944, cum am văzut masarada numită de imbecili alegeri parlamentare, organizate de un ilegalist obraznic, care nu a fost niciodată, de drept, prim-ministru, deoarece nu au fost încă înfiinţate, de drept, în năpăstuita şi în blestemata noastră României, nici statul şi nici instituţiile fundamnetale, cum sînt parlemantul, preşedintele, guvernul, ministerele, instanţele de judecată, parchetele, curtea constituţională, banca naţională etc., am transmis pîrîtlui, prin e-mail, cererea anexată la prezenta, pentru a îmi comunica, pe orice fel de format şi pe orice fel de suport doreşte, în termen legal, copiile actelor doveditoare din care să rezulte că în România ar fi fost înfiinţată/constituită, de drept, funcţia Preşedintele României, amintită în nespus de originala şi de contradictoria Constituţie a României, începînd de la art. 80, raportat la art. 155 alin. 2.
În loc să respecte întocmai legea şi să respecte şi obligaţia morală şi legală pe care o are faţă de mine, ca părinte al Revoluţiei Române, acţiune prin care am făcut posibil ca şi un idiot ca el să ajungă să acceadă într-o asemenea demnitate publică, ne înfiinţată încă, din cauza tembelilor cum e şi pîrîtul, acesta a preferet să nu îmi răspundă, încercînd astfel să ascundă gunoiul din această ţară locuită de prostani sub preşurile groase de la Cotroceni.
Văzînd o asemenea obrăznicie, ticăloşie şi iresponsabilitate, dar şi prevederile Legii nr. 544/2001, art. 22 alin. 1 şi 2, am formulat prezenta cerere, pentru a solicita instanţei, ca prin hotărîrea judecătorească pe care o va pronunţa să:
1. îl oblige pe pîrît să îmi transmită copiile actelor din care să rezulte că a fost înfiinţată/constituită, conform prevederilor art. 191 alin. 1 şi 2 şi a art. 192 din Codul Civil, instituţia Preşedintele României;
2. în lipsa unui asemenea act să constate că nu a fost încă înfiinţată, de drept, persoana juridică ce are numele Preşedintele României, pîrît în această cauză şi, pe cale de consecinţă, să constate nulitatea instituţiei Preşedintele României, aplicînd astfel prevederile art. 196 alin. 1 lit. a şi alin. 2 din Codul Civil şi, totodată, să aplice prevederile art. 198 alin. 2 şi să numească lichidatori;
3. constate nulitatea absolută a actelor emise de pîrît;
4. constate că nu a fost înfiinţat, de drept, instituţia numită stat român şi să numească lichidatori;
5. îl oblige pe pîrît să îmi plătească suma de 600.000 de lei, cu titlu de despăgubiri morale, pentru că, încălcînd legea şi principiile ce ar fi trebuit să fii stat la baza unei ţări europene, aşa cum e România, cît şi demnitatea mea, în loc să îşi fi dovedit recunoştinţa sa, pentru că am eliberat ţara, după mai mult de 45 de ani de dictatură totalitară, criminală, comunistă, în mai puţin de 24 de ore, fapt unic în lume, creînd astfel posibilitatea ca şi pîrîtul să acceadă neîngrădit la cea mai importantă funcţie publică din România, pîrîtul a încercat să ascundă adevărul şi, încălcînd flagrant prevederile constituţionale de la art. 31 alin. 1, dar şi pe cele prevăzute de Legea nr. 544/2001, a refuzat să îmi transmită copiile actelor ce conţin informaţiile publice solicitate.
6. îl oblige să îmi plătească şi cheltuielile ce îmi vor fi pricinuite de acest proces, avînd în vedere şi una dintre legile de bază ale capitalismului, care spune că timpul costă bani, iar eu sînt obligat acum, numai din vina pîrîtului, să scriu această cerere de chemare în judecată, cît şi fel de fel de alte acte, pentru susţinerea procesului, dar şi să îmi părăsesc activităţile cotidiene, care îmi asigurăexistenţa, pentru a îmi consuma timpul în instanţă, spre a îmi cătuta astfel dreptatea, ce mi-a fost refuzastă, astfel, de pîrît, dar şi pentru a mi se repara demnitatea grav afectată de obrăznicia pîrîtului, care a refuzat să respecte prevederile năstruşnicei Constituţii a României şi Legea nr. 544/2001.
Faţă de cele de mai sus vă rog să admiteţi acţiunea, să îl obligaţi pe pîrît să îmi comunice, pe orice fel de format doreşte, copiile actelor ce conţin informaţii publice, pe care i le-am cerut la data de 30 12 2016 şi, totodată, constatînd că nu există acte prin care a fost înfiinţat, de drept, instituţia ce poartă nulele Preşedintele României, să procedaţi la constatarea nulităţi absolute a acesteia şi, totodată, să numiţi lichidatori, pentru lichidarea pîrîtului.
De asemenea, rog instanţa să constate că nu a fost încă înfiinţată, de drept, instituţia ce poată numele de stat sau stat român, în România şi pe cale de consecinţă să numească lichidatori, constatînd, totodată că statul nu are înfiinţate, de drept, nici instituţiile sale fundamentale, aşa cum e obligat de tratatele internaţionale pe care le-a semnat şi de Convenţia europeană, superioare şi obligatorii dreptului intern şi, pe cale de consecinţă să numească lichidatori.
Avînd în vedere cele de mai sus, rog instanţa să îl oblige, prin hotărîrea pe care o va pronunţa, pe pîrît, să îmi plătească suma de 600.000 lei cu titlul de daune morale precum şi cheltuielile de judecată.
În dovedirea acţiunii mă folosesc de înscrisurile pe care le anexez la prezenta.
În drept, prevederile Legii nr. Nr. 544/2001, convenţia europeană art. 6.1., C.p.c. şi cele invocate mai sus.
Menţionez că este conform cu originalul copia scrisorii anecxate la prezenta.

Nica Leon,
Reclamant. 22.02.2017

Leon NICA <baronleonica@yahoo.com>
To procetatean@presidency.ro
12/30/16 at 7:17 PM




Către,
Klaus Werner Iohannis - idiotul ce mimează teribil de prost, ilegal, ilegitim, imoral, anacronic, nedrept, nedemocratic şi ruşinos rolul de Preşedinte al României, funcţie care nu a fost încă înfiinţată, de drept, în România.

Bă, prostane,


Subsemnatul Nica Leon, domiciliat în Bucureşti, str. Tîmpa nr. 5, bl. 3C, ap. 23, Sector 2, văzînd prevederile nespus de originalei şi pîngăritei Constituţii a României, precum şi aşa-zisa legislaţie în vigoare, dar şi ilegalitatea publicată, la cererea ta în ne înfiinţatul, de drept, Monitorul Oficial nr. 1071 din 2016, actul nr. 1176 din 30 Decembrie 2016, emitent: Președintele României, de inexistentul, de drept, pretins numai Preşedinte al României, avînd în vedere gravitatea faptelor tale penale, mai înainte de a formula şi de a trimite la ne înfiinţatul, de drept, Minister Public – Parchetul de pe lîngă ne înfiinţata, de drept, Înaltă Curte de Casaţie şi Justiţie, o plîngere penală, în care te voi acuza şi de comiterea infracţiunilor de abuz în serviciul, fals, uz de fals etc., te somez ca în temeiul pretinsei Legii nr. 544/2001, să îmi transmiţi, în termenul prevăzut de aceasta, copia actelor care te-ar îndreptăţi pe tine să exerciţi o funcţie ne înfiinţată încă, de drept, în România, funcţie de care te-ai folosit abuziv pentru a desemna un ilegalist obraznic, iresponsabil, penal, pe care l-ai desemnat, încălcînd flagrant şi principiile de bază ale democraţiei, să formeze Guvernul României, instituţie care, de asemenea, nu a fost încă înfiinţată, de drept, în România, din cauza tîmpeniei şi a nesimţirii dovedită, pînă astăzi, de lere ca şi tine, ce s-au dat abuziv a fi cetăţeni ai acestei ţări, ţară locuită de fuduli, mîndri că ar fi români, teribil de iresponsabili.
Voi încheia prin a îţi aminti că în cazul în care nu vei catadixi să îmi trimiţi copiile actelor solicitate, acte ce conţin informaţii publice, aşa cum au fost ele definite chiar şi de juristrudenţa C.E.D.O., pe ce fel de format vei dori, te voi chema şi în judecată.

Cu profundă scîrbă,
30.12.2016
Nica Leon
Binefăcător al românilor şi României, persecutat din motive politice.

Reply Reply to All Forward More
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009