Sectorul CIVES
 
 

Lămuriri pentru un tembel obraznic, tare ingrat!

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Lămuriri pentru un tembel obraznic, tare ingrat!

Mesajde Nica Leon » Mar Feb 26, 2019 2:50 pm

Pentru prostanul teribil de fudul şi de obraznic Cristian Hoştiuc.

Bă, vierme, dacă ai fi avut oarece minte şi un dram de bun simţ, ai fi priceput că tîmpită nu era întrebarea mea ci mă-ta, care a aruncat în această lume nebună o secătură tembelă ca tine, ce nu e în stare nici pînă la această vîrstă să priceapă, cu mult prea puţinii săi neuroni, mai înainte de a scrie prostii în Ziarul Financiar, numite opinii, despre un „guvern”, cu mult mai înainte de a te dovedi în stare să înţelegi bine care este, de fapt, cumplita şi crunta realitate românească, care mie, ce sînt binefăcătorul şi unui neruşinat ingrat ca tine, dar şi al României, cărora v-am dăruit, după ce am înfruntat singur bestiala dictatură, gloanţele şi moartea, atunci cînd viermii ca tine nu aveau îndrăzneala nici măcar să murmure fără aprobare scrisă de la partid şi de la secu, îmi arată că tu habar nu ai că nu există nici astăzi un act, adoptat de drept, prin care să fi fost înfiinţată, de drept, instituţia numită stat român şi nici instituţiile fundamentale în orice stat de drept, printre care şi cea pe care tu ai numit-o guvern.
Dacă ai fi avut măcar un pic de bun simţ şi oarece respect pentru cel care a înfruntat deschis, fără frică, dictatura odioasă, gloanţele şi moartea, pentru a îţi face şi ţie un imens şi nemeritat bine, poate ai fi încercat să înţelegi şi singur că, nici chiar în România, criminalii comunişti, alogeni, nu au dreptul să se afle la putere, nici chiar după ce au recucerit puterea prin crime şi prin minciuni(emanaţi ai Revoluţiei, Revoluţie la care ei nu au participat nici o clipă), după contrarevoluţie, ceea ce nu le dă dreptul să o deţină, întrucît în ţările civilizate nici o normă legală şi nici un precept moral nu prevede dreptul unor asemenea penali odioşi să impună constituţii şi legi, criminalii avînd doar dreptul de a fi judecaţi şi de a fi pedepsiţi pe măsura faptelor lor abominabile.
Din aceste cauze, prevăzute chiar şi în preambului Convenţiei europene, criminalii care au acaparat puterea, în România, după 22 12 1989, nu au dreptul să impună constituţii şi aşa-zise legi, motive pentru care nici în prezent nu există, de drept, în România, nici parlament, nici funcţia Preşedintele României, nici guvernul, nici ministerele, nici parchetele, nici instanţele de judecată, nici curtea constituţională, nici banca naţională etc., aşa că „guvernul” existent oar în căpăţîna ta seacă, pe care l-ai pomenit în ziar, nu există, de drept, neputînd, deci, nici să naţionalizeze ceva, în această lume, în care cei cu ştiinţă de carte vorbesc din ce în ce mai mult despre regulule statului de drept, stat inexistent încă, în România.
Dacă nu ai fi fost atît de nătîng, poate ai fi dovedit curiozitatea de a mă întreba despre motivul real pentru care eu ţi-am pus ieri anume legitima întrebare, pusă aşa întrucît eu, spre deosebire de tine şi de toţi scribălăii ce se pretind a fi ziarişti, care sînt complicii criminalilor comunişti, ce deţin puterea, pentru a-i prădui amarnic pe prostălăii ce se mîndresc tare că ar fi români, ca şi ţara, ştiam bine că în România nu există, de drept, nici instituţia numită guvern.
Din cauza prostiei şi obrăzniciei tale imense nu ai reuşit să pricepi nici faptul că nu există, de drept, nici O.U.G. nr. 114/2018, prostie care e o altă mostră a prostiei celor ca tine, care nu reuşiţi să înţelegeţi adevărul, adevăr care mie îmi arată că toată aşa-zisa legislaţie din România este nulă de drept, la fel cum e şi poziţia din cadrul O.N.U. şi al U.E., al României, care au fost obţinute, prin prostie şi prin complicitate, la cererea unor criminali comunişti, alogeni, care nu au dovedit niciodată, cu acte care să fi fost adoptate de drept, că ar fi fost vreodată reprezentanţii legitimi ai românilor, situaţie care face ca această ţară blestemată să nu fie, de drept, membră în cele două organizaţii, care sînt constituite de state de drept., ceea ce nu e cazul României şi din vina tembelilor mult prea fuduli ca tine.
Voi încheia prin a te îndemna ca pe viitor să nu mai fi atît de îngîmfat, pentru că nici una dintre faptele tale nu justifică o astfel de atitudine prostească.

Cu profund dispreţ,

Leon Nica,
Persecutat politic, binefăcător al românilor şi al României. 26.02.2019
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009