Sectorul CIVES
 
 

Un alt răspuns la scrisoarea celor de la Declic!

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Un alt răspuns la scrisoarea celor de la Declic!

Mesajde Nica Leon » Joi Apr 04, 2019 10:49 am

Leon NICA <baronleonica@yahoo.com>
To Roxana Pencea | Declic Today at 11:47 AM
Roxana, România, după ştiinţa mea, este doar numele unei ţări locuită şi distrusă temeinic de tembeli teribil de mîndri, aşa că eu nu pot să înţeleg cum un nume ar putea să se pregătească de ceea ce ai scris tu, total aiurea.
Da, pe 26 mai sînt chemaţi doar oligofrenii să îi sprijine pe ai lor, românii adevăraţi, care ştiu bine că această blestamată ţară se află tot la cheremul criminalilor comunişti, jidani la origine sau a corciturilor cu ei, nu vor ieşi din case, pentru a le face jocul, ştiind că în lumea statelor de drept, în care justiţia a fost demult înfiinţată prin legi, legi care au fost adoptate de parlamente legitim înfiinţate, ceea ce nu e cazul României, ţară în care cretinoizii şi teribil de fudulii săi locuitori nu s-au sinchisit să înfiinţeze, de drept, pînă în prezent, nici instituţia numită stat român, nici celelalte instituţii fundamentale, printre care şi mult trîmbiţata justiţie, ceea ce le oferă şi astăzi posibilitatea criminalilor care deţin nedrept, prin crime şi minciuni puterea, după victoria contrarevoluţiei, să se folosească de mintea extrem de puţină şi de tulbure a celor ca tine, care nu se dovedesc să fie în stare să priceapă că Uniunea Europeană este o uniune de state, nu de ţări, în care această prăduită ţară nu este membră, de drept şi pentru că nu a reuşit să pună măcar în dosarul de aderare nici actul prin care ar fi treduit să dovedească că are înfiinţată, de drept, instituţia numită stat român şi nici nu are semnată de cineva competent cererea de aderare, ştiut fiind că nu a fost înfiinţată nici pînă astăzi, de drept, nici funcţia Preşedintele României, adevăruri ştiute pînă şi de complicii criminalilor comunişti, alogeni, care deţin nedrept, imoral, ilegitim, nedemocratic şi ruşinos puterea, în ţara în care tu te crezi că ai fi om, deşi pînă astăzi nici tu nu ai dovedit-o încă.
Dacă ai fi fost om, ai fi avut oarece minte, care te-ar fi împiedicat să îmi scri mie tîmpenile pe care ai avut neobrăzarea să mi le trimiţi, fără să îţi pese că nu ai nici o dovadă din care să rezulte că astăzi ar exista vreun drept al criminalilor să deţină funcţii publice într-o ţară în care nu există, de drept, nici statul român şi nici instituţiile fundamentale în orice stat de drept, ştiut fiind, dar doar de oameni, că demnităţile publice sînt rezervate numai oamenilor cu demnitate, care au dovedit, prin faptele lor incontestabile, că posedă coloană vertebrală şi care au arătat că au merite deosebite, care să îi îndreptăţească să ocupe funcţii importante în acel stat.
Dacă nu ai fi fost atît de aeriană, poate ai fi reuşit şi tu şi performanţa de a înţelege că ţinerea, la secret, chiar şi astăzi, a dosarelor de aderare ale statelor ce se fălesc că ar fi membre în U.E., este o altă încălcare flagrantă, crasă, a mai multor prevederi din Tratatul privind U.E., fiind o nesocotire a principiului transparenţei, ca şi a dreptului locuitorilor statelor membre de a avea acces liber la orice fel de act şi de informaţie rezultată în urma activităţii celor plătiţi de ei pentru ocupa funcţii aflate pe ştatul de plată al U.E., drepturi garantate de Tratat, dar constant nesocotite de prostălăii ticăloşi pe care alţii ca ei i-au votat aiurea , fără să cunoască realitatea atunci cînd nu au fost doar numiţi în funcţii, de stăpînii lor, dujmani ai lumii civilizate şi a principiului egalităţii între oameni, ce i-au trimis să ocupe acele scaune din care să facă foarte mult rău omenirii, viermi care nu au dreptul nici să stabilească măcar noi date pentru aşa-zise alegeri, mult mai înainte de a se clarifica definitiv care state, dintre cele ce se pretind a fi membre în U.E., au fost înfiinţate, de drept, prin lege sau prin acte ce au reprezentat vreodată voinţa populară liber exprimată de suveranii lor locuitori, a subieţilor de drept ce sînt pe lista membrilor statelor U.E.
În aceste condiţii nu îţi bate tu căpşorul cu problema frîielor, care vor fi ţinute tot de stăpînii idioţilor care vor fi puşi să facă pe şefii, de stăpînii lor, jidani la origine, care nu demult fuseseră cei care au născocit comunismul, fascismul şi capitalismul, ba chiar şi ultimele două mari măceluri mondiale, ce au fost "necesare" doar pentru a fi ocupată Palestina, spre a fi înfiinţat Israelul, făcînd şi aşa extrem de mult rău omenirii şi planetei, în strădania acestor dujmani ai locuitorilor Terrei de a transpune efectiv în realitate anumite precepte strîmbe din Talmud.
Din scrierea ta nu reiese că tu te-ai fi străduit, pînă acum, să pricepi cumplita şi crunta realitate, din România şi nici tembelismul care este o modă şi astăzi, în această lume nebună, motive pentru care nu pot să înţeleg ce ai făcut tu pentru a cunoaşte adevărul lumii în care trăieşti şi nici cum ai acţionat tu şi membrii familiei tale pentru a adopta şi pentru a impune decizii cîştigătoare, măcar după ce au am făcut imensul efort de a răsturna de la putere, în mai puţin de 24 de ore, fapt unic în lume, bestiala dictatură comunistă, criminală.
Din păcate nu îmi amintesc ca tu să fi sprijinit vreodată lupta mea dreaptă împotriva jidanilor criminali, comunişti, care au preluat puterea, în România, spre a face teribil de mult rău ţării şi românilor, după răsturnarea de la putere a marelui domnitor Alexandru Ioan Cuza.
Aşa fiind, te anunţ că nu voi merge la bătaia de joc pe care tu, din ignoranţă, ca să nu îi spun prostie, o numeşti şi astăzi alegeri, deşi nu sînt aşa ceva.
La P.S.-ul tău te anunţ că ieşiţi în stradă numai pentru a le face jocul celor care vă conduc, spre a contribui şi aşa la dezinformarea masivă a prostălăilor fuduli ce se cred a fi români, fără să o fi dovedit vreodată, pînă acum, prin faptele lor.

Leon Nica
Persecutat din motive politice, binefăcător al românilor şi României.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009