Sectorul CIVES
 
 

Prostanii de la U.E. nu văd inexistanţa "justiţiei"!

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Prostanii de la U.E. nu văd inexistanţa "justiţiei"!

Mesajde Nica Leon » Joi Apr 11, 2019 8:17 am

sesizare@mpublic.ro
Către,
Ministerul Public,


Subsemnatul Nica Leon, domiciliat în Bucureşti, str. Tîmpa nr. 5, bl. 3C, ap. 23, Sector 2, cod poştal 021791, avînd în vedere conţinutul antetului folosit în adresa nr. 797/VIII-1/2019 din 04.03.2019, care mi-a fost trimisă mie de ne înfiinţatul, de drept, Parchet de pe lîngă ne înfiinţata, de drept, Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie – instituţie inexistentă, de drept, în România, pentru că nu a fost încă înfiinţată, prin lege, aşa cum ar fi fost obligatoriu şi în temeiul art. 6.1 din Convenţia europeană, lege care să fi fost adoptată de un parlament înfiinţat, de drept – ceea ce nu este cazul, în România, cît şi dreptul meu constituţional de a avea acces liber la orice fel de document rezultat în urma activităţii angajaţilor instituţiilor publice, drept prevăzut şi garantat pînă şi de art. 31 alin. 1 şi 2 din Constituţia României, dar şi de Tratatele privind U.E., vă rog să îmi transmiteţi o copie a actului de înfiinţare a Ministerului Public, adoptat de drept, minister menţionat în antetul actului cu pricina, instituţie care, după ştiinţa mea, nu a fost încă înfiinţată, de drept, în România, ţară aflată şi astăzi tot la cheremul criminalilor comunişti, alogeni, care se cred şi se comportă înca tot ca şi foştii lor înaintaşi, criminali comunişti, jidani la origine, care preluaseră nedrept, ilegitim şi imoral puterea în România, după invazia hoardelor societice aflate la creremul jidanilor ce stăpîneau Uniunea Sovietică, în urma ruşinoasei trădări de la 23 august 1944, dată cînd sau comis mult prea multe fapte penale de o gravitate excepţională, ce au rămas pînă în prezent necercetate penal, situaţie care dovedeşte pe deplin că nu există încă loc, nici în prezent, pentru dreptate şi adevăr în această ţară blestemată şi masiv prăduită.
Vă rog să îmi trimiteţi răspunsul prin e-mail, la adresa: baronleonica@yahoo.com
Solicit copia actului de înfiinţare, a acestui minister, ai cărui precari reprezentanţi aveau obligaţia constituţională să traducă efectiv în practică prevederile art. 117 alin. 1 raportat la art. 1 alin. 3 şi 5, pentru a dovedi că Legea fundamentală, în România, nu este doar un alt document nul, de drept, adoptat şi impus ruşinos tot de criminalii comunişti, alogeni, care nu aveau, deci, nici dreptul de a deţine puterea, pentru că în lumea civilizată, a statelor de drept, criminalii au rezervat doar dreptul de a fi cercetaţi penal, apoi de a fi judecaţi pentru crimele abominabile pe care le-au comis, în timpul cît au deţinut nedrept, ilegitim, nedemocratic şi ruşinos puterea, nu şi pe acela de a scrie, de a adopta şi de a impune constituţii şi aşa-zise legi, aşa cum au făcut în România, după fatidicul 23 august şi pînă astăzi, chiar şi sub nasurile mult prea înfundate ale dvs., ce vă pretindeţi a fi absolvenţi au unor facultăţi de drept, în care aţi fost admişi pe bază de dosar, aşa cum e şi cazul ilegalistului penal, jidan la origine, Lazăr Augustin, iar alţii contra cost, dar tot cu dosar beton(adică prin mită dată cui trebuia şi atunci).

Nica Leon, 05.04.2019
Persecutat din motive politice, binefăcător al românilor şi României.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009