Sectorul CIVES
 
 

Lui Basescu

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Lui Basescu

Mesajde Nica Leon » Vin Iul 21, 2006 7:18 pm

Către,
Preşedenţia României,
Domnule Preşedinte,
Subsemnatul Nica Leon, domiciliat în Bucureşti, str. Tîmpa nr. 5, bl. 3C, ap. 23, sector 2, cod 021791, binefăcător şi dătător de libertate poporului român, libertate de care aţi beneficiat şi beneficiaţi şi dumneavoastră, din plin, dacă am în vedere numai poziţia pe care o ocupaţi în present, vă rog să aveti amabilitatea de a analiza şi a dispune anularea Decretelor nr. 1168/2004 şi 1169/2004, publicate în ianuarie 2005, acte emise abuziv, prin încălcarea prevederilor art. 100 alin. 2 din Constituţia pîngărită a României.
Solicit anularea celor două acte din următoarele motive:
1. Decretele 1168/2004 şi 1169/2004 au fost impuse abuziv de numitul Iliescu Ion, individ aflat pentru al treilea mandat la Palatul Cotroceni, dovada constituind-o, dacă mai este necesară, sărbătorirea de către acest comunist notoriu, al celor 11 ani de preşedenţie, în direct la Antena 1;
2. Prin aceste acte Iliescu şi-a atribuit titlul de Luptător în Revoluţia română, titlu acordat cu nonşalanţă şi complicitate şi unor criminali, hoţi, impostori, telespectatori sau unor indivizi aflaţi atunci pe meleaguri străine, titluri confirmate şi prin semnătura unor iresponsabili şi imorali membrii ai Comisiei prevăzute de Legea 341/2004, care nu au nici capacitatea şi nici ascendentul moral şi cunoştinţele necesare validării celor din decret;
3. Acest activist communist, ce a îmbătrînit în rele, fost membru al CPEX al CC al PCR, autoemanat al Revoluţiei, a emis aceste acte, fiind astăzi, în mod paradoxal, atît Luptător … cît şi învinuit în dosarele Revoluţiei şi mineriadelor, aflate de mult prea mult timp în “cercetare” la Parchetul de pe lîngă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie – Secţia Parchetelor Militare;
4. Datorită acestor decrete a devenit posibil ca indivizi ce au fost activişti de frunte ai CC al PCR, securişti, criminali, hoţi, impostori, turişti şi telespectatori să obţină titlul de onoare, mai înainte ca procurorii să poată afirma temeinic şi legal cine a fost întradevăr de partea Revoluţiei şi cine a fost de partea contrarevoluţionarului comunist Iliescu Ion, cu preţul atîtor crime şi distrugeri;
5. Prin menţinerea acestor decrete se crează posibilitatea ca România şi poporul roman să datoreze şi să plătească unor terorişti criminali, unor infractori, impostori şi oportunişti, în baza Legii 341/2004 şi să le mai datoreze şi recunoştinţă veşnică, ceea ce ar fi inacceptabil pentru un stat de drept, care astfel este obligat îşi cinstească şi să îşi recompenseze infractorii.
Motive ar fi mai multe, dar pentru a nu consuma timpul preţios al domniei voastre, mă opresc aici, cu rugămintea de a proceda la anularea celor două decrete ruşinoase, imorale, nedrepte şi extreme de păguboase.
În cazul în care doriţi să aflaţi toate argumentele pentru care am formulat o acţiune, pentru constatarea nulităţii absolute al celor două acte, vă rog să-mi comunicaţi, eu fiind gata să vă transmit o copie a acesteia.
Cu speranţa unui răspuns prompt, vă urez mult success în dificila dumneavoastră misiune.
Cu mulţumiri,
Nica Leon 18 01 2006
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009