Sectorul CIVES
 
 

Si asa se fura din banul public!

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Si asa se fura din banul public!

Mesajde Nica Leon » Vin Ian 05, 2007 3:43 pm

Către,
Ministerulul Finanţelor Publice,






Domnule ministru,





Subsemnatul Nica Leon, domiciliat in Bucuresti, str. Tîmpa nr. 5, bl. 3 C, ap. 23, sector 2, cod 021791, în conformitate cu prevederile art. 31 alin. 1 din pîngărita Constituţie a României, cu cele ale Legii nr. 544/2001 şi cu conţinutul abuzivei H.G. nr. 900 din 29 07 2003, vă rog să-mi transmiteţi, în scris, pe suport de hîrtie, care este suma pe care a cheltuiet-o R.A.A.P.P.S, prin ordonatorul principal de credite, în fiecare lună, de la apariţia acestei hotarîri şi pînă astăzi.
De asemenea, va rog să-mi transmiteţi, pe fiecare lună şi an, pentru fiecare dintre instituţiile statului care au fost obligate sa facă cheltuieli şi plaţi pentru fiecare dintre beneficiarii Legii 406/2001, de la apariţia acestei legi la zi.
Cu speranţa ca îmi veţi trimite informaţiile publice solicitate şi nu voi fi nevoit şi acum, cînd România a intrat în marea familia a statelor U.E., să vă chem în judecată, pentru ca puterea judecătorească să vă oblige să vă îndepliniţi obligaţiile legale, vă doresc ceva mai multă minte şi cît mai puţine fapte penale, pentru că vă mărturisesc că m-am săturat să tot scriu plîngeri penale împotriva dvs.

Binefăcătorul României,

Nica Leon 05.01.2007
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009