Sectorul CIVES
 
 

Infractorii, ajutaţi de parchetari,sfidează legea!

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Infractorii, ajutaţi de parchetari,sfidează legea!

Mesajde Nica Leon » Vin Mar 09, 2007 1:07 pm

Către,
Parchetul Curţii de Casaţie şi Justiţie,



Doamnă Procuror General,



Subsemnatul Nica Leon, domiciliat în Bucureşti, str. Tîmpa nr. 5, bl. 3C, ap. 23, sector 2, cod 021791, vă informez că după ce am aflat că reprezentanţii C.N.S.L.R. şi-au permis să-i solicite notarului Şaimovici Ilie să întocmească, în fals, un contract de vînzare – cumpărare pentru imobilul situat în Bucureşti, Bdul Gheorghe Ghiorghiu Dej nr. 25, sector 5, devenit apoi B-dul Mihail Kogălniceanu nr. 25, imobil în care îşi avea sediul primul partid născut în focul Revoluţiei române din Decembrie 1989, respectiv Partidul Liber Democrat, în calitate de preşedinte al acestuia, am formulat şi depus mai multe plîngeri penale împotriva celor ce se făceau vinovaţi de vînzarea unui imobil monument istoric, proprietate inalienabilă a statului român, fost sediu al Senatului României şi niciodată proprietate a vreunui sindicat.
Una dintre aceste plîngeri am înregistrat-o personal, după ce am discutat, în prealabil cu fostul Procuror General Mircea Criste, în registrul aflat la secretara acestuia, în vara anului 1999.
Alte plîngeri penale, cu acelaşi obiect, au fost înregistrate sub nr. 19035/5257/1999 şi, apoi la nr. 1265/VIII-1/2000 aflată în dosarul nr. 5901/98 al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Bucureşti, plîngeri penale rămase şi astăzi în nelucrare şi care, conform legii, îşi aşteaptă de mult prea mult timp soluţionarea legală.
Avînd în vedere că unul dintre cei vinovaţi de vînzarea unui imobil proprietate de stat a fost şi este deputatul Todoran Pavel, vă rog să dispuneţi soluţionarea grabnică a plîngerilor formulate şi trimiterea tuturor vinovaţilor în judecată, în vederea pedepsirii lor penale.
Nu în ultimul rînd, vă rog, să dispuneţi să fie efectuată o anchetă care să stabilească numele procurorilor vinovaţi de blocarea premeditată a efectuării cercetărilor legale ce se impuneau, vinovaţi astfel nu numai de anularea dreptăţii, ca valoare supremă, garantată şi a egalităţii în drepturi a tuturor cetăţenilor, dar şi de săvîrşirea infracţiunilor de abuz în serviciu contra intereselor publice şi private, împiedicarea înfăptuirii justiţiei, favorizarea infractorului şi complicitate ş.a.
Cu speranţa că vor mai fi găsite plîngerile penale sus menţionate, care vor fi, în sfîrşit, repartizate unui magistrat, pentru o justă şi temeinică cercetare, vă mulţumesc anticipat şi vă urez toate cele bune.

Cu stimă,


Nica Leon 09.03.2007
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009