Sectorul CIVES
 
 

Demiterea bestiilor din Jandarmerie

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Demiterea bestiilor din Jandarmerie

Mesajde Nica Leon » Mar Apr 10, 2007 12:28 pm

Către,
Ministerul Administraţiei şi Internelor,




Domnule ministru,




Subsemnatul Nica Leon, domiciliat în Bucureşti, str. Tîmpa nr. 5, bl. 3C, ap. 23, sector 2, cod 021791, vă adresaz această nouă scrisoare după ce am fost oripilat cînd am văzut, din nou, dovada supremă a prostiei care caracterizează conducerea Jandarmeriei române, ca şi indiferenţa faţă de drepturile şi libertăţile oamenilor, de normele constituţionale şi legale, demonstrate iarăşi cu ocazia derbiului dintre echipele Steaua şi Dinamo, motive pentru care, vă rog să dispuneţi trimiterea în faţa Comisiei de disciplină, ce funcţionează în cadrul acestui minister, pentru ca respectivii miliţieni şi securişti ce îşi permit să facă pe şmecherii, din înaltele lor funcţii, pentru care mai şi primesc atît de mulţi bani, tocmai pentru a ne apăra ordinea, liniştea publică, ca şi demnitatea şi idealurile Revoluţiei noastre, a cetăţenilor care le plătim uriaşele solde. Pentru faptele penale de care se fac vinovaţi, vă rog să dispuneţi să fie imediat destituiţi din funcţiile pe care nemeritat le deţin, din care ne-au dovedit, pentru a cîta oară, că nu sînt capabili să le ocupe şi, să-i deferiţi parchetului, pentru a fi cercetaţi şi trimişi în judecată pentru comiterea infracţiunilor de neglijenţă în serviciu, abuz în serviciu prin îngrădirea unor drepturi, pentru complicitate la vătămări corporale, la distrugere, favorizarea infractorilor, tulburarea ordinii şi liniştii publice ş.a.
De asemenea, vă rog să procedaţi la fel şi cu adjunctul care a fost prezent la TVR1, la jurnal, în seara zilei de 09 04 2007, care se face vinovat şi de săvîrşirea infracţiunii de port ilegal de cap, faptă dovedită în direct, oripilînd, insultînd inteligenţa acestui popor şi înfuriind cetăţenii acestei ţări, care i-au ascultat tîmpele şi insidioasele sale comentarii şi explicaţii, prin care încerca să ne demonstreze cît de proşti şi de dezinteresaţi sînt cei din conducerea acestei structuri militare, stare care se transmite astfel, pe cale ierarhică, la toţi subordonaţii, ceea ce explică comportamentul condamnabil al jandarmilor în astfel de situaţii, pe care ar fi trebuit să la controleze cu profesionalism.
Nu în ultimul rînd, vă rog să-mi comunicaţi dacă şi cînd se vor lua măsurile legale împotriva aceleiaşi conduceri a Jandarmeriei române, pentru faptele pe care vi le-am sesizat prin scrisoarea pe care v-am trimis-o la data de 21 09 2006.
Cu speranţa că dvs., ca nou ministru al acestui minister plin de miliţieni care l-au slujit pe Ceauşescu şi dictatura comunistă, mari specialişti în tăinuirea şi protecţia faptelor unor clanuri infracţionale, îmbogăţiţi peste noapte, fără just temei şi care la Revoluţie şi la mineriade au ordonat torturarea, umilirea, lipirea de libertate şi uciderea multor patrioţi români, într-adevăr veţi dori să dovediţi că nu aţi jurat strîmb, la investitură, că veţi întreprinde, de îndată, schimbările atît de necesare în acest aparat înbătrînit în rele, vă urez mult succes în activitate.

Binefăcătorul României,
Nica Leon 10.04.2007
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009