Sectorul CIVES
 
 

Cum sa imi iau dosarul tatalui meu

Forum dedicat publicarii unor informatii gasite in dosarele facute de Securitate, sau legate de situatia acestor dosare

Cum sa imi iau dosarul tatalui meu

Mesajde mihaif2000 » Mie Sep 20, 2006 2:10 pm

Poate sa imi explice si mie cineva cum pot sa iau dosarul de la securitate al tatalui meu?
Am discutat cu tatal meu si a spus ca nu e nici o problema si ca ma ajuta oricat de mult dar trebuie sa ma interesez eu. Vreau acest dosar din curiozitatea, nu atat fata de viata tatalui meu ci mai mult fata de modul in care se faceau aceste dosare.
mihaif2000
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 20, 2006 2:00 pm

Re: Cum sa imi iau dosarul tatalui meu

Mesajde Marius » Joi Sep 21, 2006 1:07 pm

mihaif2000 scrie:Poate sa imi explice si mie cineva cum pot sa iau dosarul de la securitate al tatalui meu?
Am discutat cu tatal meu si a spus ca nu e nici o problema si ca ma ajuta oricat de mult dar trebuie sa ma interesez eu. Vreau acest dosar din curiozitatea, nu atat fata de viata tatalui meu ci mai mult fata de modul in care se faceau aceste dosare.


Eu am putut să mă uit la dosarul tatălui meu, dar a trebuit să trimit copie după certificatul de deces. Dacă tatăl dv. mai trăieşte, cred că vă trebuie împuternicire notarială de la el, că vă lasă să-i citiţi dosarul. Cel mai bine e să întrebaţi la CNSAS.
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara


Înapoi la Dosare la securitate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009