Sectorul CIVES
 
 

Mitinguri

Reflecta actiuni care concretizeaza Procesul si rezultatele lor.

Mitinguri

Mesajde eu » Dum Feb 24, 2008 9:56 am

M-am gandit ca in acest topic sa fie anuntate mitingurile legate de subiectele forumului:

Astazi 24 februarie incepand de la orele 13:00, in PIATA UNIVERSITATII, la fantana de langa Universitatea de Arhitectura va avea loc MITINGUL SOLIDARITATII PENTRU ADEVAR.

Pentru prima data dupa 60 de ani de dezbinare, vor fi SOLIDARI intr-o PLATFORMA COMUNA DE REVENDICARI, revolutionarii, luptatorii anticomunisti si fostii detinuti politici, reprezentanti ai organizatiilor nonguvernamentale civice, pensionari, tineri, sindicalisti, reprezentanti din diaspora.

APELUL PENTRU ADEVAR, sustinut de acestia, va fi lansat in Piata Universitatii.

22 februarie 2008

Comunicatul de presa este semnat de:
Revolutionarii aflati in protest din 18 Dec.2007 - Ziua condamnarii crimelor comunismului
Reprezentantii acestora si a celor care sustin revendicarile comune cu dezideratele societatii romanesti:

Teodor Maries – Presedinte, Asociatia 21 Decembrie 1989
Sorin Iliesiu – Vicepresedinte, Alianta Civica
Stefana Bianu - Vicepresedinte, Consiliul Mondial Roman

Cristian Dumitrescu - Asociatia Fostilor Detinuti Politici din Romania


Antonie Popescu – Senior, Liga Studentilor, 1990
George Costin - Presedinte executiv, Blocul National al Revolutionarilor

dr.ing.Gheorghe Chioaru - presedintele Federatiei nationale OMENIA a Caselor de Ajutor Reciproc a Pensionarilor (peste 1.000.000 de membri)
Grupul vaduvelor de eroi martiri
Noii golani

Gheorghe Tiber - presedinte, Federatia sindicala “Solidaritatea – Virgil Sahleanu” a siderurgistilor din Romania
Ilinca Diaconu - presedinte, Sindicatul Solidaritatea al siderurgistilor, Galati
Marian Mititelu - presedinte, Sindicatul Solidaritatea, Hunedoara
Ion Ioan - presedinte, Sindicatul ALRO, Slatina
Ana Ciucan Tutuianu - Alianta Civica Bucuresti
Liviu Antonesei – Presedinte, Fundatia Culturala Timpul, Iasi
Pompiliu Alamorean – Presedinte, Fundatia Nationala a Revolutiei din Decembrie 1989 - Timisoara
Nicolae Banutoiu – Presedinte, Asociatia Adevar si Dreptate
Nu am murit atunci pentru bataia de joc de acum!
eu
 
Mesaje: 26
Membru din: Mar Oct 24, 2006 10:33 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Actiuni si rezultate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009