Sectorul CIVES
 
 

Cazul Molocea Ilarion

Dedicat semnalarii abuzurilor celor care au confiscat (jefuit, distrus) Romania- si incercarilor de a lupta pentru justitie.

Cazul Molocea Ilarion

Mesajde administrator » Mar Ian 26, 2010 12:04 pm

Ma numesc Molocea Ilarion, fiul lui Teodor si Elena , nascut la 12.01.1951, domiciliat in Brad, str. Dealul Racovei, nr. 22 , jud . Hunedoara. De cand m-am nascut si pana astazi simt asuprirea securitatii. Tatal meu a fost plutonier adjutant in armata din 1937 pana in 1948 cand, datorita faptului ca nu a vrut sa se inscrie in Partidul Comunist Roman , l-au dat afara din armata . Din acel moment datorita faptului ca avea 15 hectare de pamant , l-au trecut la chiaburi, iar pentru ca a fost pe front pana la Stalingrad si inapoi pana in muntii Tatra il lua la securitate si il batea pentru ca a luptat impotriva U. R. S. S. dar ce vina avea el ca tara l-a trimis sa lupte pe front? Daca nu se ducea il condamna ca tradator de tara si il impusca . Prin toate aceste lucruri a trecut pana in 1960 cand l-au lasat in pace dar i-au facut dosar din “burta” si a mai facut sase luni si dupa 1960, asa ca sa nu uite cine este la putere , si sa nu mai cante hora unirii daca bea un pahar de vin. Eu de mic am muncit caci scoala multa nu m-au lasat sa fac ca nu aveam origine sanatoasa . nu am fost pionier, U.T.C. sau membru al P.C.R.
La 18 ani m-am angajat la mina la Lesu Ursului, iar in 1973 am venit la I.M. Brad. Aici cu toate ca depaseam planul si cu 100% , nu luam niciodata premii ca nu eram communist. La inceputul anului 1978 , 135 de oameni am facut greva si nu am lucrat 48 de ore. Din acest motiv am fost dus la securitate la Brad unde era locotenent Dale Gheorghe. Ca sa se afirme la batut pe un tovaras de-al meu , Joldici Horea, iar ca sad ea dovada de zel venea si in biroul colonelului Mitu unde eram cercetat ca instigator si ma batea cu un élan iesit dn comun. Din acea zi toate mi-au mers pe dos . Nu am mai putut face nicio scoala pentru a ma ridica pe o alta functie mai buna. In 1980 sotia mea a mers la maternitate pentru a da viata unei alte etite ( caci mai aveam doua ). Sotia mea avea un chist care nu a dat voie fatului sa iasa .La ordinul securitatii doctorii au tinut-o pe sotia mea 10 zile dupa ce I s-au rupt apele fara sa ii faca nimic . fatul a putrezit in ea si a dat in septicemie decedand. In cele 10 zile cat a stat in spital Dale Ghe. si doctorii o intrebau cu cine ma intalnesc eu si complotez impotriva lui Ceausescu, spunandu-I ca daca le ofera aceste informatii o ajuta sa nasca . Sotia mea nestiind nimic, nu le-a oferit nicio informatie , decedand la 30 de ani. Pe certificatul de nastere au scris “ copil nascut mort ”. Am ramas cu doua fetite de 2 respectiv 3 ani. Dale Ghe. tot nu s-a potolit si dupa plecarea lui la Deva eram urmarit zilnic de securisti. La revolutie mi-am facut cruce si am sperat ca am scapat de securitate , dar nu a fost asa. In 1992 m-am privatizat dar nu a fost sa fie. Dale Ghe. care a avansat deoarece “ a fost un luptator sarguincios ”. Era acum colonel si sef la 215 functie care ii permitea sa imi faca rau. Trimitea angajatii de la polities a imi faca necazuri . intr-o seara pe la ora 23 au venit 2 politisti si au inceput sa strige la mine. I-am rugat sa vina a doua zi si i-am poftit afara caci restaurantul era inchis de la ora 22. Pentru acest lucru m-au dat in judecata pentru ultraj si m-au condamnat la 1 an cu suspendare. Am primit tot felul de amenzi penale . Prim procurorul Petrut era tot din vechea garda . Seful de la cercetari penale pe judet era Clonda Vasile finul lui Dale Ghe. In 1996 dupa ce a iesit presedinte Constantinescu am crezut in tot ceea ce spunea cum ca s-a terminat cu comunistii si securistii si am facut un memoriu la Prefectul de Hunedoara in care aratam cine este Dale Ghe. de la S.R.I. Deva . Prefectul l-a chemat pe dale si i-a dat memoriu semnat de mine ca s ail resolve. Din acel moment a coborat iadul peste mine. Dale l-a trimis pe doctoral veterinar Cioflica Cornel , fost secretar de partid din comuna Criscior, jud Hunedoara . Acesta mi-a facut injectie la porci si in 48 de ore mi-au murit 62 de porci. Dupa vreo 20 de zile , timp in care doctoral nu a mai fost la mine sa vada de porci, mi-a inchis abatorul si carmangeria printr-o ordonanta trimisa prin posta fara sa vina nimeni in control iar politia si parchetul imi fabrica dosare de care orice om isi da seama ca nu sunt vinovat. Ceea ce nu au reusit pe timpul lui Ceausescu , au reusit acum. Intru la puscarie si ies dupa cum au ei chef. M-au distrus moral, financiar si fizic.
Va rog, daca puteti , sa luati legatura cu mine ca sa va pot spune mai multe. Eu ma aflu acum in penitenciarul de la Timisoara , de pe str. Popa Sapca.


Va multumesc,
Molocea Ilarion
administrator
Site Admin
 
Mesaje: 482
Membru din: Dum Oct 31, 2004 4:14 pm

Re: Cazul Molocea Ilarion

Mesajde hana » Dum Feb 07, 2010 8:07 pm

Buna,

Tot ceea ce a scris Molocea Ilarion este o minciuna.Tatal lui a fost infosrmator si cand l-au prins a facut inchisoare, molocea Elena a murit pentru ca a batut-o cand era insarcinata si a murit copilul in ea, facand apoi septicemie, afacerile nu i-au mers deoarece insela pe toata lumea si vindea carne stricata, puscarie a facut pentru ca a fost prins la furat de fier vechi (printre altele).este un mincinos, un om care insala pe toata lumea si care se ocupa doar cu afaceri "murdare".
hana
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Feb 07, 2010 7:58 pm

Re: Cazul Molocea Ilarion

Mesajde hannah » Joi Mar 18, 2010 7:25 am

tot ce a scris molocea ilarion e foarte adevarat din pacate.sotia lui pe care eu am cunoscut-o ,dumnezeu sa o ierte,a fost o femeie extraordinara si a murit din cauza medicilor din ginecologie care nu i-au facut cezariana la timp,murindu-i copilul inca nenascut.dupa moartea sotiei si-a crescut cele doua fetite cu multa dragoste si grija ,le-a tinut in scoli,iar saracul,datorita sotului fiicei celei mai mici,un anume gheti,era sa ramana si fara casa in timp ce molocea isi ispasea pedeapsa pe nedrept,intrand in casa abuziv,vanzandu-i multe lucruri din casa,si incercand sa ii ia casa in mod abuziv ,sa-l scoata pe molocea afara din casa.saracul ginere,are probleme mentale consemnate in registrele medicale,ceea ce confirma motivul pentru care ,desi s-a mutat in gazda incercand sa il faca pe molocea de ras,il tot da la politie fara sa aibe vreun motiv real,ca sa fie inchis din nou,sa ramana el cu casa.,deoarece el,acel gheti,mai are o familie in italia,pe care vrea sa o aduca in casa lui molocea,saracul,si sa-l lase pe drumuri.pacat ca acest om,molocea,a suferit atat si inca mai sufera,
hannah
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mar 18, 2010 7:08 am

Re: Cazul Molocea Ilarion

Mesajde hannah » Joi Mar 18, 2010 7:31 am

molocea nu si-a batut sotia,si nici fier nu a furat,insa sa-i fie rusine fiicei lui anca care a scris sub numele de hana ca incearca sa isi discrediteze tatal care ii plateste ei ratele pe care ea nu si le plateste.fereasca sfantul pe toata lumea de asa copii si gineri,insa dumnezeu,mai devreme sau mai tarziu va face dreptate si va scoate adevarul la lumina.
hannah
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mar 18, 2010 7:08 am

Re: Cazul Molocea Ilarion

Mesajde ginerele » Lun Mar 29, 2010 9:38 pm

Nu stiu cine esti tu acea HANAH…sau HANA si nu anteleg ce treaba ai TU cu familia mea..???.Eu sunt ginerele DOMnului Molocea Ilarion….si nu permit ca cineva strain sa vorbeasca urat despre familia mea,chiar daca EL a facut puscarie,Asta nu anseamna ca EL a facuto degeaba Molocea(a furat cat a putut fier,din mina,de la C.A.P si a.m.d…..a facut trafic cu mercur…,a inselat pe zeci de oameni,) dar asta nu ati da dreptul tie sa vorbesti despre EL…ca nu ai dovezi..Nici atunci cand a batuto pe fosta mea soacra,de a cazut pe scari,murindui copilul din pantece……nu poti dovedi,sau poate sunt dovezi cand a batuto pe Loredana (fica cea mare)de a bagato an spital (saraca…a facut plangere la politie….darrrrr….sia retraso amenintata fiind de Molocea)Eu ma simt vinovat pentru ca l-am adus acasa de la puscarie pe Molocea Ilarion,deoarece el ar fi vrut sa mai stea vreo 2 ani.I-am renovat toata casa(-gresie,parchet,lambriu,termopane,centrala termica,mobila noua)….si toate astea pentru ai oferi cele mai bune conditii, pentru a se bucura de pensie.Dar el mia spus clar si raspicat ca nui plac modernizarile care leam facut si ca mai frumos era an celula unde statea anchis….-Asta e! n-am cei face A INEBUNIT LUPU…Deci eu sunt an masura sa vorbesc despre Molocea Ilarion…nu voi Hanah sau Hana,pentru ca nu voi ati trait an casa cu el si nici macar un pahar de apa nu iati dat.Eu iam dat iar el mia multumit,atacanduma cu TOPORU si mai apoi cu cutitu ancercand sa ma omoare pentru binele care i lam facut.Ma scos afara din casa,ampreuna cu sotia mea si cu copilul de 1,5 ani chiar anainte de revelion 2010.Asa ca doar eu si copiii lui pot vorbi despre Molocea,care acum se ocupa tot cu anselatorii….dar despre asta sau alte detalii putem vorbi altadata. Pentru cei interesati despre aventurile si excrocheriile lui Molocea,ma puteti contacata la adresa…ginerele_lu_molocea@yahoo.com
ginerele
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mar 29, 2010 9:37 pm

Re: Cazul Molocea Ilarion

Mesajde hannah » Mar Apr 13, 2010 9:26 am

eu am toate dovezile posibile domnule ginere,insa tu nu ai nici o dovada pentru minciunile scruntate si agramate pe care le scrii.iar pentru asta vei raspunde
hannah
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mar 18, 2010 7:08 am

Re: Cazul Molocea Ilarion

Mesajde hannah » Mar Apr 13, 2010 9:38 am

si sa nu uit,de ce te intretine sotia,de ce loredana v-a cumparat mobila si te-a imprumutat cu bani saraca pe care nu i-a vazut nici in zi de azi,ai inselat banci si vrei sa il scoti pe molocea saracul din casa pt ca i-ai renovat o camera si i-ai vandut tot din casa?ce familie ai tu de o faci de ras,nu iti dai seama ca de fapt iti faci sotia de ras care este profesoara in deva si au citit colegii ei ce scrii tu,si totodata iti faci baiatul de ras,caci va merge la scoala?eu cunosc foarte bine aceasta familie pe care tu o faci de ras,insa uita-te la tine sa vezi ce esti tu si dupa aceea vorbeste.saraca faMILIE,PACAT CA "SOTIA TA"te-a cunoscut si a avut un asemenea ghinion,ii doresc sa-i lumineze d-zeu mintea sa vada cu cine s-a casatorit,ce minciuni spune sotul ei ,ce interese ascunse are sotul ei ,ce inselaciuni face sotul ei,si saraca trebuie sa il si intretina ca el,desi se da mare patron,nu lucreaza.
hannah
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mar 18, 2010 7:08 am

Re: Cazul Molocea Ilarion

Mesajde hannah » Mar Apr 13, 2010 9:42 am

dar domnul ginere spera sa il creada lumea ,desi nu are dovezi pt ceea ce spune,chiar daca el sustine ca e asa.si ah,am auzit,ca domnul ginere mai are o familie,cu o fetita.e divortat oare?si daca da,de ce a divortat?nu va intrebati voi cititorilor de ce el ,d-l ginere se razboieste cu toata lumea ?cel putin asa se vorbeste in orasul nostru.
hannah
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mar 18, 2010 7:08 am

Re: Cazul Molocea Ilarion

Mesajde administrator » Mie Apr 28, 2010 2:00 pm

Discutia ce se poarta aici nu corespunde obiectivului forumului nostru.
Ar trebui sa stergem deci acest fir de "dialog".
Dar sint citeva probleme :
a Ni s-a cerut sa facem asta intr-un mod agresiv, care corespunde cenzurii , prin amenintarea la justitie folosita impotriva libertatii cuvintului
b Am putea face un deserviciu domnului Molocea , facind jocul celor care au vrut poate- exact sa stergem acest dosar de pe forum
c Daca lasam doar mesajul initial si stergem replicile, creditam afirmatiie dui Molocea, pe care nu putem si nu vrem sa le verificam
In consecinta, din acest moment, vom elimina orice mesaj din acest fir, daca semnatura lui nu contine elementele de identificare care sa ne permita sa verificam autorul.
administrator
Site Admin
 
Mesaje: 482
Membru din: Dum Oct 31, 2004 4:14 pm


Înapoi la Lupta cu abuzurile "tranzitiei"

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

<<< Piata Universitatii 2009