Sectorul CIVES
 
 

Imagologia

Dedicat discutiilor despre "Cautare solutii pentru renastere, formarea elitei civice" si lansarii unor proiecte de tip stand de prezentare, sinteza problematica sau forum

Imagologia

Mesajde Ovidiu Bufnila » Vin Aug 25, 2006 4:41 pm

Ca tot vorbeste toata lumea de strategii: unele sunt utopice, altele sunt fanteziste, altele neprofesoniste. A venit vremea profesionistilor. Propaganda nu e totuna cu Imagologia. In Romania se naste o noua generatie de profesionisti de imagine. Poate ca ei vor fi in stare sa schimbe ritmul. Pana atunci sa vedem ced e cu imaginea personala, imaginea publica, razboaiele imagologice geostrategice, magiile si predictiile din universul imagologic. O prima deschidere: cum reconstruim imaginea oraselor din Romania? Care sunt caile practice, care sunt utopiile necesare?
Ovidiu Bufnila
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Iul 20, 2005 10:40 am

Mesajde Ovidiu Bufnila » Vin Sep 29, 2006 6:24 pm

In fiecare zi ar trebui sa luptam impotriva Manipularii.
Ultima oară modificat de Ovidiu Bufnila pe Mar Noi 07, 2006 8:07 pm, modificat 1 dată în total.
Ovidiu Bufnila
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Iul 20, 2005 10:40 am

Mesajde Marius » Lun Oct 02, 2006 11:44 am

Cam greu de găsit ICANul cînd nici nu ştim ce-i aia. Un tălmaci ar fi necesar.
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara

Mesajde Ovidiu Bufnila » Mar Noi 07, 2006 8:09 pm

ICAN poate fi gasit aici:
http://www.sferaonline.ro/

Poate ca unii dintre voi, talentati si pasionati, vor dezvolta mult mai inspirat decat mine aceste idei.
Ovidiu Bufnila
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Iul 20, 2005 10:40 am


Înapoi la Discutii generale, probleme semnalate, incubator de proiecte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron
<<< Piata Universitatii 2009