Sectorul CIVES
 
 

OMV

Dedicat discutiilor despre "Apararea Romaniei de aservire externa" si lansarii unor proiecte de tip stand de prezentare, sinteza problematica sau forum

OMV

Mesajde administrator » Sâm Iul 10, 2010 11:27 pm

Odată, am învins austro-ungaria (e o cinste să scriu cu literă mică); şi am trăit într-o Românie pe care am crezut-o liberă; dar libertatea individuală şi naţională e o adevărată blasfemie pentru cei care azi fac jocurile, adevăratele jocuri. Iată-i că s-au întors din nou, austro-ungurii moderni, dar nu singuri, ci cu prietenii lor occidentali (care niciodată nu au fost şi nici nu vor fi vreodata prietenii noştrii). S-au întors într-un mod mult mai pervers, nu cu arme de foc, ci cu manipularea, perfidia, trădarea, minciuna. Romania e ocupată. Năpârcile zdrobite de bunicii noştrii la Mărăşeşti şi Oarba de Mureş au ocupat Romania şi ne batjocoresc acum pe noi şi pentru palma primită atunci. OMV (companie a statului austriac) a furat cea mai mare companie romanească, Petrom, ne-a furat resursele pentru care a curs sânge românesc sute de ani, ne batjocoreşte îndoit: când ne-a furat Petromul şi acum, când ne domină, ne fură, ne robeşte, ne exploatează vânzându-ne la suprapreţ ceea ce este al nostru!!! Petrolul românesc e bunul poporului român, e dreptul nostru, plătit cu sânge. Nu-i mai lăsa să te batjocorescă şi să te fure! Nu avem deocamdată cum să facem mai mult, dar ne este la îndemână un lucru mic:

NU MAI CUMPĂRA CARBURANŢI DE LA OMV !!!

Şi dacă eşti de acord cu acest mesaj, dacă în mod sincer crezi că acest mic lucru e o speranţă de solidaritate (şi de solidaritate le este frică tuturor celor ce trăiesc din dezbinare, şi împotriva ei luptă zeci de mii de neosecurişti nenorociţi) nu-l ignora! Urmează-l! Şi mai ales, trimite-l mai departe, la toţi cunoscuţii, pe toate forumurile, în orice loc de pe net! O dată, de două ori, de nouă ori! Până când vom înţelege că mâna cu degetele este puternică dacă acţionează într-o direcţie, nu în cinci.



NICOLAE
administrator
Site Admin
 
Mesaje: 482
Membru din: Dum Oct 31, 2004 4:14 pm

Înapoi la Discutii generale, probleme semnalate, incubator de proiecte

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron
<<< Piata Universitatii 2009