Sectorul CIVES
 
 

Tăriceanu desavirseste jefuirea avutiei nationale

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Tăriceanu desavirseste jefuirea avutiei nationale

Mesajde Nica Leon » Lun Aug 28, 2006 12:46 pm

Domnule prim-ministru,


Astazi am aflat, din pagine web a AVAS, ca la data de 12 04 2006 Guvernul Romaniei a adoptat un "plan integrat de privatizare pentru 2006 - 2007", ce cuprinde toate societatile ce vor fi privatizate in aceasata perioada.
Din cercetarile facute nu am reusit sa aflu insa si in ce numar al Monitoriului Oficial a fost publicat un astfel de document, motiv pentru care va rog sa dispuneti sa-mi fie transmisa copia actului prin care ati adoptat un astfel de plan abuziv.
Totodata, va rog sa-mi transmiteti si o copie a titlului de proprietate pe care il detine guvernul pentru fiecare dintre societatile pe care doreste sa le privatizeze, ce au fost cuprinse in respectivul plan.
De asemenea, va rog sa imi comunicati daca ati avut in vedere si prevederile art.102 alin. 1, art. 108 alin. 2, art. 135 alin.4 si art 154 alin.1 din pîngărita Constituţie a României, cind ati adoptat H.G.477 din 12 04 2006, prin care scoateti din domeniul public al statului un bun public inalienabil, care poate astfel sa fie instrainat abuziv, in dauna proprietatii noastre comune, golind de continut prevederile pingaritei Legi fundamentale, pe care ati jurat la investitura.
Avind in vedere faptul ca frecvent, la cozile la medicamentele compensate mor si sint umiliti din ce in ce mai multi contribuabili romani si, avind in vedere prevederile art. 1 alin. 3 si 5, dar si pe cele din art. 16 alin.1 din aceeasi pingarita Constitutie a Romaniei, va rog sa-mi comunicati care a fost motivul pentru care ati hotarit sa fie privilegiata, in dauna celorlalti cetateni romani, persoana pentru care ati adoptat H.G. 464 din 12 04 2006.
Sper ca voi primi raspunsul datorat, in termenul legal, pentru a nu fi obligat sa formulez si sa depun o noua cerere de chemare in judecata a guvernului pe care il conduceti.
Cu speranta ca veti avea capacitatea de a face si lucruri bune in fruntea Guvernului Romaniei, va urez gindul cel bun, pentru a ne demonstra de ce sinteti in stare.

Nica Leon 28 08 2006
Ultima oară modificat de Nica Leon pe Joi Aug 31, 2006 12:14 pm, modificat 1 dată în total.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009