Sectorul CIVES
 
 

Minciuni proaspete a lui Vadim la B1TV

Forum:
Dedicat relatarilor, discutiilor si actiunilor legate de revolutia din decembrie 1989, confiscarea ei ulterioara si ascunderea urmelor si adevarului.

Moderator: Marius

Minciuni proaspete a lui Vadim la B1TV

Mesajde Marius » Mar Oct 24, 2006 11:53 pm

Astă seară la B1TV Vadim Tudor a spus că primul mort al revoluţiei din Timişoara a fost un militar, care a fost atacat cînd a ieşit din tanc.

Consemnez aici (că în altă parte n-am unde, ceea ce noi timişorenii numim cu scîrbă şi dispreţ "mass-media bucureşteană" doar punct de vedere securist mai prezintă despre revoluţia din 1989) că n-a existat nici un militar omorît de revoluţionari sau de pretinşii agenţi străini la Timişoara în decembrie 1989. Toţi militarii care au murit la Timişoara au fost doar după 22 decembrie 1989, cînd FSN s-a apucat să lupte cu teroriştii. Parchetul are lista morţilor revoluţiei din Timişoara, dar ziariştii bucureşteni încă nu s-au gîndit să o ceară (au trecut abia 16 ani, mai sînt 4 pînă la împlinirea termenului lui Brucan).
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara

Cînd frontul salvarii nomenclaturii..

Mesajde Nica Leon » Lun Mar 26, 2007 5:39 pm

A decis să lupte împotriva revoluţionarilor români şi a locuitorilor României, pe care, la ordin, a început să-i îndemne să se omoare între ei, ceea ce unii, care acum se cred şi se dau revoluţionari chiar s-au grăbit să-l îndeplinească.
Dacă nu ar fi fost şi cîţiva deştepţi şi patrioţi, alogenii din fsn ar fi reuşit să îndeplinească numărul pe care şi-l propuseseră - de 65.000 de victime.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Revolutia din decembrie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009