Sectorul CIVES
 
 

Apel pentru consolidarea dosarului P75/97

Reflecta actiuni care concretizeaza Procesul si rezultatele lor.

Apel pentru consolidarea dosarului P75/97

Mesajde Ioan Rosca » Mar Dec 12, 2006 12:30 pm

Anul trecut, am adaugat la dosarul P75 in care se cerceteaza represiunea din 13-16 iunie, plingerea mea (http://www.piatauniversitatii.com/ico/p ... ie.asp.htm) pentru cele indurate in Mai la Piatra Neamt de grevistii foamei solidari cu Piata Universitatii
Am facut asta (desi evenimentele din Piatra Neamt nu au avut urmari fizice grave) pentru a sprijini reorientarea dosarului dinspre analiza izolata a "mineriadei" spre anchetarea diversiunii si represiunii folosite intre 22 decembrie si 16 iunie, in intreaga tara, pentru sufocarea revolutiei , de cate gruparea strecurata la putere si pilotata de FSN.
Uzurpare de putere si inalta tradare- nu excese ale unor forte de ordine si ale unor mineri. O enorma documentatie demonstreaza acest adevar. FSN-ul a calomniat, intimidat si lovit aparatorii revolutiei anticomuniste : la Iasi, Craiova, Constanta, Brasov, Sibiu, Cluj, Tulcea, Ploiesti, Bacau etc.
Ar fi extrem de important ca sa apara in dosarul P75/97 cit mai multe plingeri sau marturii despre ce s-a intimplat in aceste localitati cu cei care au deranjat Frontul. Va rog sa semnalati victimelor agresiunii FSN-iste urmatoarea adresa, pe care isi pot trimite plingerea : Parchetul de pe lânga Înalta Curte de Casatie si Justitie- Sectia Parchetelor Militare Bucuresti. Bv Libertatii, 12-14, sector 4 Bucuresti)
Ioan Rosca
Ioan Rosca
 
Mesaje: 589
Membru din: Vin Ian 07, 2005 8:30 pm

Înapoi la Actiuni si rezultate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009