Sectorul CIVES
 
 

Fascismul in floare

Forum: Dedicat relatarilor , discutiilor si actiunilor legate de revolutia sufocata in 1990 de catre Contrarevolutie (12 ianuarie, 24-30 ianuarie, 12-19 februarie, 11 martie, 22 aprilie-13 iunie, 15 noiembrie, 16-22 decembrie etc. )

Fascismul in floare

Mesajde nimeni98 » Vin Apr 14, 2006 11:41 pm

privesc socat cum comunistii dracului se dau liberali nationalisti si predau capitalismul. sunt revoltat pentru ca realizez ca am scapat de neocomunisti si am dat de persoane cu tendinte fasciste.
un astfel de personaj are emisiuni zilnice (N24) si isi arunca veninul bolnav (cred ca CNA ar trebuii desfiintat, ca nu isi face treaba).
S-a luat de comercianti.. ca stie el ca ei nu vor scadea preturile odata cu reducerea TVA. O supozitie total comunista... sunt stupefiat... oare omul asta nu stie ca productia scade pretul, nu cererea? Cum sa scada preturile daca productia este la pamant si cererea in crestere?! Nu.. el stie ca toti comerciantii sunt niste excroci care jecmanesc poporul "nobil"! Ei nu vor scadea preturile, ca stie el ca sunt niste excroci. I-as spune eu cine sunt excrocii dar ma abtin.
(eu nu beneficiez direct de reducere TVA si nici nu fac parte dintr-un partid, insa omul asta continua sa atate ura intre categorii de oameni si nimeni nu ii face fata, macar sa ii echilibreze discursul)
O gluma: "un fascist in libertate pe N24!" :)

!omul trebuie lasat sa isi exprime parerea dar trebuie sesizat sa mediteze putin la "ura intre categorii" si sa primeasca o replica pe masura in emisiune cand indeamna la ura de tip fascist, proferata intamplator de o mentalitate comunista!

este vorba de Doru Braia -Talk Soc
http://ro.wikipedia.org/wiki/Fascism
nimeni98
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 14, 2006 11:35 pm

Re: Fascismul in floare

Mesajde Nica Leon » Mar Ian 16, 2007 12:48 pm

nimeni98 scrie:privesc socat cum comunistii dracului se dau liberali nationalisti si predau capitalismul. sunt revoltat pentru ca realizez ca am scapat de neocomunisti si am dat de persoane cu tendinte fasciste.
un astfel de personaj are emisiuni zilnice (N24) si isi arunca veninul bolnav (cred ca CNA ar trebuii desfiintat, ca nu isi face treaba).
S-a luat de comercianti.. ca stie el ca ei nu vor scadea preturile odata cu reducerea TVA. O supozitie total comunista... sunt stupefiat... oare omul asta nu stie ca productia scade pretul, nu cererea? Cum sa scada preturile daca productia este la pamant si cererea in crestere?! Nu.. el stie ca toti comerciantii sunt niste excroci care jecmanesc poporul "nobil"! Ei nu vor scadea preturile, ca stie el ca sunt niste excroci. I-as spune eu cine sunt excrocii dar ma abtin.
(eu nu beneficiez direct de reducere TVA si nici nu fac parte dintr-un partid, insa omul asta continua sa atate ura intre categorii de oameni si nimeni nu ii face fata, macar sa ii echilibreze discursul)
O gluma: "un fascist in libertate pe N24!" :)

!omul trebuie lasat sa isi exprime parerea dar trebuie sesizat sa mediteze putin la "ura intre categorii" si sa primeasca o replica pe masura in emisiune cand indeamna la ura de tip fascist, proferata intamplator de o mentalitate comunista!
Nu ati aflat ca personajul a fost deconspirat recent de CNSAS ca turnator. Ce pretentii mai puteti avea de la o asemenea scursura? Dar de la cei care l-au angajat?

este vorba de Doru Braia -Talk Soc
http://ro.wikipedia.org/wiki/Fascism
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Revolutia si Contrarevolutia din 1990

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009