Sectorul CIVES
 
 

Da cine e acest Roman Petre?

Forum: Dedicat relatarilor , discutiilor si actiunilor legate de revolutia sufocata in 1990 de catre Contrarevolutie (12 ianuarie, 24-30 ianuarie, 12-19 februarie, 11 martie, 22 aprilie-13 iunie, 15 noiembrie, 16-22 decembrie etc. )

Da cine e acest Roman Petre?

Mesajde Nica Leon » Vin Feb 09, 2007 2:29 pm

Nu cumva e jidanul ala de era activist PCR la Centrul Univesitar Bucuresti, ala de-l pupa in tuhas, cu sirg, pe tovarasu si sinistra lui sotie?
Sa fie ala de s-a dat apoi revolutionar, care pretindea in mod fals ca ar fi fost la baricada, despre care eu ziceam, in Romania Libera, ca este un criminal, fiind fiul unui alt mare criminal?
Sa fie oare ala de ma ameninta apoi ca ma va chema in judecata sau ala de a distrus economia Romaniei?
Daca asta e, ma si va intreb de ce or pune unii temei pe aberatiile unei asemena scursuri?
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Da cine e acest Roman Petre?

Mesajde AVMR » Sâm Feb 24, 2007 1:19 pm

Nica Leon scrie:Nu cumva e jidanul ala de era activist PCR la Centrul Univesitar Bucuresti, ala de-l pupa in tuhas, cu sirg, pe tovarasu si sinistra lui sotie?
Sa fie ala de s-a dat apoi revolutionar, care pretindea in mod fals ca ar fi fost la baricada, despre care eu ziceam, in Romania Libera, ca este un criminal, fiind fiul unui alt mare criminal?
Sa fie oare ala de ma ameninta apoi ca ma va chema in judecata sau ala de a distrus economia Romaniei?
Daca asta e, ma si va intreb de ce or pune unii temei pe aberatiile unei asemena scursuri?



Jidanului i s-a facut frica si sotia sa pune la adapost averea furata.
In curand va fi inculpat in dosarul Mineriada iunie 1990.
AVMR
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Noi 10, 2005 11:07 am


Înapoi la Revolutia si Contrarevolutia din 1990

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009