Sectorul CIVES
 
 

D.N.A protejeaza intractorii!?

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

D.N.A protejeaza intractorii!?

Mesajde Nica Leon » Joi Feb 15, 2007 3:24 pm

Către,
Parchetul de pe lîngă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie – D.N.A.





Domnule procuror general,





Subsemnatul Nica Leon, domiciliat în Bucureşti, str. Tîmpa nr. 5, bl. 3C, ap. 23, sector 2, vă rog să îmi comunicaţi dacă şi cînd veţi considera oportun să se înceapă cercetările în dosarul 164/P/2006 privind înstrăinarea ilegală a S.C.ALRO S.A. Slatina, dosar ce v-a fost trimis de procurorul Ilie Mihai Eduard din cadrul Secţiei de urmărire penală şi criminalistică, prin ordonanţă, în luna aprilie 2006.
Întrucît consider că această plîngere a stat în nelucrare şi a fost ocolită prea mult timp de parchetarii care l-au protejat pe Năstase Adrian şi pe acoliţii săi, făcîndu-se astfel vinovaţi de săvîrşirea mai multor infracţiuni, ceea ce mie îmi produce un mare prejudiciu material şi moral şi, avînd în vedere angajamentele dvs. făcute la investitură, vă rog să dispuneţi începerea neîntîrziată a cercetărilor în vederea trimiterii în judecată a vinovaţilor.
Vă informez că în cazul în care nici de această dată nu veţi avea decenţa să-mi răspundeţi, mă voi adresa autorităţilor europene.

Nica Leon 13.02.2007
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009