Sectorul CIVES
 
 

Am primit din partea Dl Paul Goma, cu rugamintea populariza!

Forum:
Dedicat relatarilor, discutiilor si actiunilor legate de revolutia din decembrie 1989, confiscarea ei ulterioara si ascunderea urmelor si adevarului.

Moderator: Marius

Am primit din partea Dl Paul Goma, cu rugamintea populariza!

Mesajde Octavian Mihaescu » Lun Noi 06, 2006 1:37 pm

Sunteti înstiintati:
În ultimele zile am tradus în franceza:
- Textul Apelului pentru restituirea cetateniei - redactat si lansat de Domniile voastre, mentionind semnaturile colectate pâna acum - peste 300;
- Scrisoarea mea (a Treia) adresata lui Traian Basescu;
- “Raspunsul” Ministerului de Justitie - semnat de ministrul M. Macovei, în care mi se explica mie, avînd în mâna acte franceze, de refugiat - valabile pânà în 2014 - ca… sunt in continuare cetàtean român!
- Copii dupà acte franceze - din care reiese cà sunt refugiat în Franta.
Aceste documente însotite de un scurt rezumat al situatie mele vor fi trimise azi, luni, 6 noiembrie 2006 la Bruxelles, Comisiei care se ocupa de aderarea României la U.E.
Va rog sa-mi comunicati impresiile Dvs. în legatura cu aceasta actiune - si mai ales sà o aduceti la cunostinta cât mai multor persoane.
Va multumeste
Paul Goma

---------------
Veti gasi in;
Revista Euro-Renasterea si alte detali, acesati webseitul nostru!
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Mesajde Octavian Mihaescu » Sâm Feb 24, 2007 4:58 pm

Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Mesajde Octavian Mihaescu » Lun Mar 05, 2007 8:56 pm

Stimatii prieteni,

Primiti va rog scrisoarea Dl Paul Goma, la care eu personal nu am nimic de
adugat,

link direct;

http://europacrestina.siteboard.de/euro ... out74.html

Doresc sa va invit in Forumul Europa-Crestina

http://groups.yahoo.com/group/EUROPA-CRESTINA/

Unde dorim sa formam un grup de actiune, stabilim solutia optima, pentru totii
cei care doresc alatura Domnului Paul Goma.

Cine doreste rezolva problema privat gaseste adresele recomandate de Dl Paul
Goma (inclusiv a dânsului) in scrisoare.

Datorita faptului ca in asemena situati pentru a fi eficient se recoamda
strângerea sumei si trimiterea intregi sume strânse (nu cred ca suntem bogatii).

Desigur o ideie ar fi fiecare persoana sa comande la editura si plateasca in
avans (asa se lucreaza si in Germania), dealtfel aceasta este si propunerea Dl
Goma si al editorului, propunere decenta si nu in ultimul rând o practica
curenta in West (speram nu cel salbatic).

Grupul Europa-Crestina doreste demara o actiune separat, prin care;

a) sa identifice concret potentiali cumparatori, pe care sa-i uneasca într-un
grup, prin care sa fie informat si asigurat. Dl Goma este membru al Grupului,
astfel se afla sub supravegherea dânsului directa, fiind exclus o posibila
frauda sau alte obiceiurii specifice zonei.

b) Daca este posibil sa reusim strânge si un fond special. Nu as dori sa il
denumesc "donatie" ci
Grupul de solidaritate cu Paul Goma, manifestându-ne protestul fata de
autoritatile românesti, institutiilor de cultura din România, care arunca
milioane de Euro pentru autorii totalmente necunoscuti , dubiosi s.am,d

In acest sens

Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. Revista
Euro-Observator ,

a initiat o scrisoare adresata autoritatilor românesti, o gasiti aici

http://europacrestina.zweipage.de/

Va multumim
pt cf Octavian Mihaescu
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Mesaje pentru domnul Goma

Mesajde Ioan Rosca » Mar Mar 06, 2007 9:58 pm

Domnule Mihaiescu

Exista pe acest forum un stand dedicat lui Paul Goma pe care am pus mult timp mesaje primite de la el . Din pacate el nu doreste (poate) sa-si puna singur mesajele in standul respectiv. nefacindu-si cont ca sa poata publica. Mult timp am facut noi operatia de postare- pe baza emailurilor primite de la el. Dar absolut toate aveau probleme cu diacriticele romanesti care ne-au silit sa pierdem timp cu reeditarea lor. Nu mai avem acest timp- mai ales ca dumnealui nu si-a aratat interesul pentru activitatea noastra. Daca doriti puteti cere domnului Goma aprobarea sa fiti dv administratorul respectivului stand - si sa puneti tot ce va trimite. ii puteti spune ca sugestia vine de la mine V-as da imediat drept de administrator in acel stand. Sau poate totusi Filip Goma isi face un cont si le pune el? Dar va rog sa nu mai puneti aceste mesaje aici, unde nu-si au locul- discutam revolutia din decembrie, nu?
Ioan Rosca
Ioan Rosca
 
Mesaje: 589
Membru din: Vin Ian 07, 2005 8:30 pm

Re: Mesaje pentru domnul Goma

Mesajde Octavian Mihaescu » Joi Mar 08, 2007 3:51 am

Ioan Rosca scrie:Domnule Mihaiescu

Exista pe acest forum un stand dedicat lui Paul Goma pe care am pus mult timp mesaje primite de la el . Din pacate el nu doreste (poate) sa-si puna singur mesajele in standul respectiv. nefacindu-si cont ca sa poata publica. Mult timp am facut noi operatia de postare- pe baza emailurilor primite de la el. Dar absolut toate aveau probleme cu diacriticele romanesti care ne-au silit sa pierdem timp cu reeditarea lor. Nu mai avem acest timp- mai ales ca dumnealui nu si-a aratat interesul pentru activitatea noastra. Daca doriti puteti cere domnului Goma aprobarea sa fiti dv administratorul respectivului stand - si sa puneti tot ce va trimite. ii puteti spune ca sugestia vine de la mine V-as da imediat drept de administrator in acel stand. Sau poate totusi Filip Goma isi face un cont si le pune el? Dar va rog sa nu mai puneti aceste mesaje aici, unde nu-si au locul- discutam revolutia din decembrie, nu?
Ioan Rosca


Stimate Domnule Ioan Rosca

Va cer scuze pentru ca am deschis acest subiect (informational) in acest loc cu "revolutia" ,permiteti ghilimelele, ptr ca nu a fost, sau cel mult una bolsevica, altfel nu câstigau bolsevici si ai sai puii,of dar multi mai sunt?!

Nu am nimic impotriva sa stergeti topicul acesta pentru a nu deranja dezbaterile.

Cred ca Dl Goma nu are timp posta pe Forumurii, aceasta operatie ne mai intra si nouo in sarcina, dânsul /Dl P.G/ este darnic, ne ofera materiale din belsug (pe gratis).

Faptul ca "nu va sprijineste proiectele" cred ca nu trebuie sa va deranjeze, poate il depaseste chestiunea, sau nu are timp. Nu cred ca Dl Goma este impotriva demersului D-vs, cred ca va respecta dreptul a va manifesta si munca, chiar daca aproba sau nu in sinea dânsului. Nu am de unde sa stiu, pentru ca acest subiect ma depaseste.

Voi transmite rugamintea D-vs.

Cu stima

Octavian Mihaescu

P.S
Eu am crezut ca exista o solidaritate a noastra (celor ce se opun comunsimului) cu Dl Goma, indiferent de posibilele si inerente disesniuni.
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Astept un semnal

Mesajde Ioan Rosca » Joi Mar 15, 2007 2:15 pm

Daca domnul Goma va mandateaza sa puneti mesajele lui pe standul dedicat lui pe acest site e foarte bine- imediat va dau drept de administrare a standului sau si daca vreti, dau si altora drept de publicare acolo, ca sa transformati standul sau intr-un forum.
Cam asta e forma in care imi mai pot manifesta solidaritatea cu el aici (pe linga semnatura mea pe mesajele de sprijin pentru el). Mai mult nu mai pot face, am si eu enorm de multa treaba de facut (in cauza justitiara) si vad ca nu primesc sprijin de la nimeni, nici de la domnul Goma.
Ioan Rosca
Ioan Rosca
 
Mesaje: 589
Membru din: Vin Ian 07, 2005 8:30 pm

Re: Astept un semnal

Mesajde Marius » Lun Mar 19, 2007 2:09 pm

Ioan Rosca scrie:Daca domnul Goma va mandateaza sa puneti mesajele lui pe standul dedicat lui pe acest site e foarte bine- imediat va dau drept de administrare a standului sau si daca vreti, dau si altora drept de publicare acolo, ca sa transformati standul sau intr-un forum.
Cam asta e forma in care imi mai pot manifesta solidaritatea cu el aici (pe linga semnatura mea pe mesajele de sprijin pentru el). Mai mult nu mai pot face, am si eu enorm de multa treaba de facut (in cauza justitiara) si vad ca nu primesc sprijin de la nimeni, nici de la domnul Goma.


Cred că ar fi bine să se transforme standul "Paul Goma" într-un forum. Dacă vor apărea critici contra lui Goma acolo poate tocmai asta îl va determina să participe la forum.
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara


Înapoi la Revolutia din decembrie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009