Sectorul CIVES
 
 

Insist- domnului Mihaiescu

Forum: Dedicat relatarilor , discutiilor si actiunilor legate de revolutia sufocata in 1990 de catre Contrarevolutie (12 ianuarie, 24-30 ianuarie, 12-19 februarie, 11 martie, 22 aprilie-13 iunie, 15 noiembrie, 16-22 decembrie etc. )

Insist- domnului Mihaiescu

Mesajde Ioan Rosca » Mar Iun 19, 2007 12:58 pm

V-am semnalat ca sint in curs la procuratura militara anchete privind evenimentele din 1989-1990. Daca nu va alaturati acum reclamantilor si contributorilor cu marturii, atunci cind?
Ioan Rosca
Ioan Rosca
 
Mesaje: 589
Membru din: Vin Ian 07, 2005 8:30 pm

Re: Insist- domnului Mihaiescu

Mesajde Octavian Mihaescu » Mar Iun 19, 2007 6:37 pm

Ioan Rosca scrie:V-am semnalat ca sint in curs la procuratura militara anchete privind evenimentele din 1989-1990. Daca nu va alaturati acum reclamantilor si contributorilor cu marturii, atunci cind?
Ioan Rosca


Pai nu stiu ce trebuie sa fac, poate fac o reclamatie si alaturare, numai sa stiu ce trebuie sa fac.
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Ce ar trebui facut acum

Mesajde Ioan Rosca » Mar Iun 19, 2007 9:06 pm

1 Sa redactati o plingere penala , in care sa prezentati ce ati suferit incepind cu 22 decembrie 1989, insotita de marturii suplimentare privind episoade pertinente la care ati asistat- si s-o trimiteti pe adresa :
Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie- Secţia Parchetelor Militare Bucuresti Bv Libertăţii, 12-14, sector 4 Bucuresti, in atentia domnului general Voinea , pentru dosarele care leaga evenimentele din Decembrie 1989 de Mineriada din 13-15 iunie)
2 Sa indemnati si alti camarazi de suferinta si martori pertinenti sa faca acelasi lucru, cit mai urgent. Dupa ce se va termina faza anchetei penale , va fi mai greu de ameliorat calitatea dosarului judecat in instanta, in baza caruia "emanatii" ar trebui sa ajunga dupa gratii.
3 Eventual sa va depalsati la Bucuresti - pentru a va completa declaratia prin intrevederi la procuratura (din cite stiu, pentru marturii importante, procurorii se pot deplasa chiar in strainatate)
Ioan Rosca
Ioan Rosca
 
Mesaje: 589
Membru din: Vin Ian 07, 2005 8:30 pm

Re: Ce ar trebui facut acum

Mesajde Octavian Mihaescu » Mie Iun 20, 2007 9:24 am

Ioan Rosca scrie:1 Sa redactati o plingere penala , in care sa prezentati ce ati suferit incepind cu 22 decembrie 1989, insotita de marturii suplimentare privind episoade pertinente la care ati asistat- si s-o trimiteti pe adresa :
Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie- Secţia Parchetelor Militare Bucuresti Bv Libertăţii, 12-14, sector 4 Bucuresti, in atentia domnului general Voinea , pentru dosarele care leaga evenimentele din Decembrie 1989 de Mineriada din 13-15 iunie)
2 Sa indemnati si alti camarazi de suferinta si martori pertinenti sa faca acelasi lucru, cit mai urgent. Dupa ce se va termina faza anchetei penale , va fi mai greu de ameliorat calitatea dosarului judecat in instanta, in baza caruia "emanatii" ar trebui sa ajunga dupa gratii.
3 Eventual sa va depalsati la Bucuresti - pentru a va completa declaratia prin intrevederi la procuratura (din cite stiu, pentru marturii importante, procurorii se pot deplasa chiar in strainatate)
Ioan Rosca


Va multumesc, voi face zilele acestea un material, pâna atunci ofer o alta marturie inurma ponegriri bolsevice de ieri seara a lui Iliescu, pentru care ar trebui chemat in judecata pentru calomnie, aici din newsletterul trimis azi de Euro-Observator
Vu stima
Octavian Mihaescu
------------------------

Cu toate ca am dorit sa inchid subiectul Piata Univ 1990, o stire recenta ma
obliga sa va trimit urmatorul material, la cald, nu de alta dar o vorba spune;
sa batem fierul cât este cald, apoi il bat si eu pâna o crapa bestia bolsevica
numita Ion Iliescu. Pe de alta parte cred ca face bine si adevarului istoric, va
rog acesati aici;

http://europacrestina.siteboard.de/euro ... 5.html#185

Materialele precedente pe aceasta tema le gasiti tot in topicul acesta.

Va mai semnalez si Revista Renasterea ingrijita de Silviu Despa, care face si el
lumina asupra faptelor istorice, aici

http://renasterea.wordpress.com/tag/rom ... estin-demo\
crata/

Iata ca dupa Petre Roman in anul 2005 a venit si rândul lui Ion Iliescu in 2007
sa nominalizeze prin ponegrire bolsevica grupul nostru.
----
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Re: Ce ar trebui facut acum

Mesajde Octavian Mihaescu » Mie Iun 20, 2007 9:25 am

Ioan Rosca scrie:1 Sa redactati o plingere penala , in care sa prezentati ce ati suferit incepind cu 22 decembrie 1989, insotita de marturii suplimentare privind episoade pertinente la care ati asistat- si s-o trimiteti pe adresa :
Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie- Secţia Parchetelor Militare Bucuresti Bv Libertăţii, 12-14, sector 4 Bucuresti, in atentia domnului general Voinea , pentru dosarele care leaga evenimentele din Decembrie 1989 de Mineriada din 13-15 iunie)
2 Sa indemnati si alti camarazi de suferinta si martori pertinenti sa faca acelasi lucru, cit mai urgent. Dupa ce se va termina faza anchetei penale , va fi mai greu de ameliorat calitatea dosarului judecat in instanta, in baza caruia "emanatii" ar trebui sa ajunga dupa gratii.
3 Eventual sa va depalsati la Bucuresti - pentru a va completa declaratia prin intrevederi la procuratura (din cite stiu, pentru marturii importante, procurorii se pot deplasa chiar in strainatate)
Ioan Rosca


Va multumesc, voi face zilele acestea un material, pâna atunci ofer o alta marturie inurma ponegriri bolsevice de ieri seara a lui Iliescu, pentru care ar trebui chemat in judecata pentru calomnie, aici din newsletterul trimis azi de Euro-Observator
Vu stima
Octavian Mihaescu
------------------------

Cu toate ca am dorit sa inchid subiectul Piata Univ 1990, o stire recenta ma
obliga sa va trimit urmatorul material, la cald, nu de alta dar o vorba spune;
sa batem fierul cât este cald, apoi il bat si eu pâna o crapa bestia bolsevica
numita Ion Iliescu. Pe de alta parte cred ca face bine si adevarului istoric, va
rog acesati aici;

http://europacrestina.siteboard.de/euro ... 5.html#185

Materialele precedente pe aceasta tema le gasiti tot in topicul acesta.

Va mai semnalez si Revista Renasterea ingrijita de Silviu Despa, care face si el
lumina asupra faptelor istorice, aici

http://renasterea.wordpress.com/tag/rom ... estin-demo\
crata/

Iata ca dupa Petre Roman in anul 2005 a venit si rândul lui Ion Iliescu in 2007
sa nominalizeze prin ponegrire bolsevica grupul nostru.
----
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Se pare ca nu mai aveti cui scrie...

Mesajde Ioan Rosca » Joi Iun 21, 2007 9:03 am

Zilele acestea curtea constitutionala a decis ca anchetele despre mineriada din 1990 nu sint de competenta parchetelor militare. Vor fi divizate si retrimise spre tot felul de Politii si procuraturi. Aceasta revenire la zero are un singur scop : stoparea unui demmers justitiar care ajunsese periculos.
Asa ca...nu mai aveti cui scrie.
Acum e momentul sa zicem AJUNGE. Daca lasam sa cada cortina protectoare - renuntam la justitie si ne resemnam la istorie. Sa vedem cine si ce va fi in stare sa faca. Sa vedem daca ne putem uni macar acum, intr-o actiune coerenta. Nu mai are importanta daca avem sau nu sanse practice. A devenit o chestiune elementara de demnitate sa nu o stergem de pe teren ca niste potai primind un sut in fund de la stapini.
Ioan Rosca
Ioan Rosca
 
Mesaje: 589
Membru din: Vin Ian 07, 2005 8:30 pm

Re: Se pare ca nu mai aveti cui scrie...

Mesajde Octavian Mihaescu » Joi Iun 21, 2007 10:13 am

Ioan Rosca scrie:Zilele acestea curtea constitutionala a decis ca anchetele despre mineriada din 1990 nu sint de competenta parchetelor militare. Vor fi divizate si retrimise spre tot felul de Politii si procuraturi. Aceasta revenire la zero are un singur scop : stoparea unui demmers justitiar care ajunsese periculos.
Asa ca...nu mai aveti cui scrie.
Acum e momentul sa zicem AJUNGE. Daca lasam sa cada cortina protectoare - renuntam la justitie si ne resemnam la istorie. Sa vedem cine si ce va fi in stare sa faca. Sa vedem daca ne putem uni macar acum, intr-o actiune coerenta. Nu mai are importanta daca avem sau nu sanse practice. A devenit o chestiune elementara de demnitate sa nu o stergem de pe teren ca niste potai primind un sut in fund de la stapini.
Ioan Rosca


Pai am avut eu retineri de la bun inceput, inclusiv asupra acestui tov grl Voinea.
Vom vedea ce vom face si daca vom fi capabili unifica fortele,
Va multumesc pentru raspuns si ajutor

O.M.
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Mesajde alin » Joi Iun 21, 2007 2:41 pm

cronica unei cacialmale anuntate din 90.
in martie 90 am depus niste declaratii la procuratura (militara cred) in urma unui anunt aparut in RomaniaLibera.
n-am mai auzit nimic de atunci, e adevarat ca la scurt timp am parasit Romania.
senzatia mea a fost ca s-a urmarit inventarierea informatiilor la nivelul publicului si alcatuirea unei liste cu cei care le detin.

chestiunea la ora asta, dupa 17 ani de farse:
1. exista justitie si institutii in Romania care sa o faca, in cazul dec89 si iunie 90 ?
2. a lucrat Voinea la dezgropat sau la ingropat ?
3. de ce nu se face o ancheta, comisie de cercetare independenmta de guvern si influentele puterii din Romania, avand in vedere ca cercetarile ameninta in mod direct puterea?

eu cred ca numai un proces intr-o instanta in afara Romaniei are sorti sa fie pus pe rol si ferit de tertipurile specifice romanesti.
alin
 
Mesaje: 212
Membru din: Mie Iun 15, 2005 5:10 pm

Mesajde eu » Vin Iun 22, 2007 6:27 am

alin scrie:1. exista justitie si institutii in Romania care sa o faca, in cazul dec89 si iunie 90 ?
2. a lucrat Voinea la dezgropat sau la ingropat ?
3. de ce nu se face o ancheta, comisie de cercetare independenmta de guvern si influentele puterii din Romania, avand in vedere ca cercetarile ameninta in mod direct puterea?

eu cred ca numai un proces intr-o instanta in afara Romaniei are sorti sa fie pus pe rol si ferit de tertipurile specifice romanesti.


Eu am fost sceptic de la inceput, dar am sperat sa ma insel!

Afirmaiile domnului Alin imi par de bun simt. Puterea (inclusiv averile) ce s-au format urmare a actelor criminale din decembrie 1989 si iunie 1990, care conduce acum Romania, n-o sa-si dea niciodata cu dreptul in stangul :evil: ! :!:

Trebuie sa sesizam o institutie externa neutra. Poate Haga, in masura in care aceasta ar fi neutra la influente politice tinand cont si de aderarea noastra la Europa. Daca nici asa nu merge mai bine facem un efort comun si plecam cat mai departe de aici, poate undeva in Australia

Cristian
Nu am murit atunci pentru bataia de joc de acum!
eu
 
Mesaje: 26
Membru din: Mar Oct 24, 2006 10:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Octavian Mihaescu » Vin Iun 22, 2007 8:13 am

Subscriu si eu idei dl Alin, nu stiu in ce masura ar fi si posibil a se realiza.
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Se vede, de la o poştă, că nu te mai afli în ţară

Mesajde Nica Leon » Joi Oct 11, 2007 7:38 pm

alin scrie:cronica unei cacialmale anuntate din 90.
in martie 90 am depus niste declaratii la procuratura (militara cred) in urma unui anunt aparut in RomaniaLibera.
n-am mai auzit nimic de atunci, e adevarat ca la scurt timp am parasit Romania.
senzatia mea a fost ca s-a urmarit inventarierea informatiilor la nivelul publicului si alcatuirea unei liste cu cei care le detin.

chestiunea la ora asta, dupa 17 ani de farse:
1. exista justitie si institutii in Romania care sa o faca, in cazul dec89 si iunie 90 ?
2. a lucrat Voinea la dezgropat sau la ingropat ?
3. de ce nu se face o ancheta, comisie de cercetare independenmta de guvern si influentele puterii din Romania, avand in vedere ca cercetarile ameninta in mod direct puterea?
La prima întrebare răspunsul este da. Există justiţia şi instituţiile bestiilor votate de cretini, pentru a nu-şi pierde privilegiile;
la a doua răspunsul poate fi dedus din prima. Nu uita că şi dl. gen. Voinea este militar, se află la ordin şi trăieşte din leafă.
Nu am aflat pînă acum că românii iubitori de dreptate şi adevăr, trăitori şi în Occident, cu dare de mînă să-şi fi pus problema de a crea un fond care să finanţeze o cercetare independentă, pentru că cel mai simplu este să dai mărunt din gură atunci cînd nu fozezi în patriot.
La a treia adevărul că doar cercuri evreieşti îi finanţează pe ai lor, ca şi cîteva cozi de topor care vor să monopolizeze aşa zisa societate civilă, care fac tot ceea ce pot pentru ca aici să nu se facă nici o cercetare serioasă.
Dacă ei o fac, milionarii de origine română din lumea libera şi îmbogăţiţii de după jertfa noastră, de-aici din ţară, credeţi că o vor face în această viaţă?
eu cred ca numai un proces intr-o instanta in afara Romaniei are sorti sa fie pus pe rol si ferit de tertipurile specifice romanesti.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Revolutia si Contrarevolutia din 1990

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

<<< Piata Universitatii 2009