Sectorul CIVES
 
 

Sariti !

Forum: Dedicat relatarilor , discutiilor si actiunilor legate de revolutia sufocata in 1990 de catre Contrarevolutie (12 ianuarie, 24-30 ianuarie, 12-19 februarie, 11 martie, 22 aprilie-13 iunie, 15 noiembrie, 16-22 decembrie etc. )

Sariti !

Mesajde Ioan Rosca » Joi Iun 21, 2007 9:37 am

S-a trecut la sugrumarea anchetelor privind crimele celor ce au confiscat revolutia din decembrie 1989, pentru a apara interesele nomenclaturii comuniste (pe cale de napirlire spre capitalism).
Decizia Curtii Constitutionale de a opri ancheta procuraturii militare realizata de echipa generalului Voinea, care, dupa multi ani de investigatii , ajunsese aproape de depunerea rechizitoriului in instanta- este lovitura finala data noua, luptatorilor pentru eliberarea Romaniei.
Procurorii civili si politistii corupti care ar urma sa reia ancheta de la zero, sa "piarda" documentarea strinsa deja, sa se impotmolesca in formalisme si aminari, nu vor mai urmari obiectivele la care ajunsese ancheta: denuntarea uzurpatorilor FSN pentru Contrarevolutie, inselaciune, inalta tradare, instigare la genocid, distrugerea economiei si societatii romanesti.
Trebuie sa facem ceva. Sa incercam macar sa ne opunem inmormintarii cauzei noastre. Nu mai conteaza cit de multi sintem, ce sanse avem, ce instrumente. E o chestiune elementara de demnitate sa reactionam, acum, cu fermitate.
Nu mai putem acorda cecuri in alb institutiilor statului roman acaparat de reteaua criminala care distruge Romania.
Sariti!
Faceti ceva - fiecare.
Sa ne unim, dincolo de obisnuitele disensiuni, in jurul unei platforme coerente de actiune.
Ioan Rosca
Ioan Rosca
 
Mesaje: 589
Membru din: Vin Ian 07, 2005 8:30 pm

Mesajde Octavian Mihaescu » Joi Iun 21, 2007 10:10 am

Nu stiu dle Rosca ce am mai putea face si cu cine. Pentru ca asa cum am mai spus adesea din start a fost gresit pusa problema, parca anume pentru a fi compromisa, acum, lovitura de gratie a fost data cu precizie.

Poate cu aceasta ocazie seitul dvs (P-ta Univ), sa atraga pe cât mai multii dintre ceei implicati pentru a reusi gasi o formula ideala, unifica fortele. Ar trebui si dl Nica Leon, Dinca, Maries, Ene si totii ceilanti sa caute unifica gruparile. Eu am niste idei in cap, astept sa vad ce va iesi din urma acestei lovituri de gratie primita.

O.M.
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Re: Sariti !

Mesajde eu » Joi Iun 21, 2007 11:18 pm

Ioan Rosca scrie:Nu mai putem acorda cecuri in alb institutiilor statului roman acaparat de reteaua criminala care distruge Romania.


Sa facem o plangere la Curtea de la Haga.

Cristian
Nu am murit atunci pentru bataia de joc de acum!
eu
 
Mesaje: 26
Membru din: Mar Oct 24, 2006 10:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sariti !

Mesajde Octavian Mihaescu » Vin Iun 22, 2007 8:14 am

eu scrie:
Ioan Rosca scrie:Nu mai putem acorda cecuri in alb institutiilor statului roman acaparat de reteaua criminala care distruge Romania.


Sa facem o plangere la Curtea de la Haga.

Cristian


Da este o ideie sa ajungem la Haga
Verein Christliche Europa für Kunst - Kultur - Social und Politik. e.V

http://europacrestina.zweipage.de/
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Re: Sariti !

Mesajde Nica Leon » Joi Oct 11, 2007 7:21 pm

Ioan Rosca scrie:S-a trecut la sugrumarea anchetelor privind crimele celor ce au confiscat revolutia din decembrie 1989, pentru a apara interesele nomenclaturii comuniste (pe cale de napirlire spre capitalism).
Decizia Curtii Constitutionale de a opri ancheta procuraturii militare realizata de echipa generalului Voinea, care, dupa multi ani de investigatii , ajunsese aproape de depunerea rechizitoriului in instanta- este lovitura finala data noua, luptatorilor pentru eliberarea Romaniei.
Procurorii civili si politistii corupti care ar urma sa reia ancheta de la zero, sa "piarda" documentarea strinsa deja, sa se impotmolesca in formalisme si aminari, nu vor mai urmari obiectivele la care ajunsese ancheta: denuntarea uzurpatorilor FSN pentru Contrarevolutie, inselaciune, inalta tradare, instigare la genocid, distrugerea economiei si societatii romanesti.
Trebuie sa facem ceva. Sa incercam macar sa ne opunem inmormintarii cauzei noastre. Nu mai conteaza cit de multi sintem, ce sanse avem, ce instrumente. E o chestiune elementara de demnitate sa reactionam, acum, cu fermitate.
Nu mai putem acorda cecuri in alb institutiilor statului roman acaparat de reteaua criminala care distruge Romania.
Sariti!
Faceti ceva - fiecare.
Sa ne unim, dincolo de obisnuitele disensiuni, in jurul unei platforme coerente de actiune.
Ioan Rosca
[quote] Dar ce vreţi iarăşi, dle. Roşca?
Să luptăm doar noi (adică eu şi cu dvs.).
Chiar nu aţi reuşit să înţelegeţi că în această ţară cei curajoşi, cinstiţi, competenţi şi patrioţi au fost ucişi ori au murit deja sau sînt grav bolnavi de greaţă cronică?
Pentru cine să ne unim, pentru binele unor vite care ne vor înjura atunci cînd nu ne vor da lecţii de curaj, dăruire şi morală?
Vai, iarăşi mi-e greaţă. Oare de ce?
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Revolutia si Contrarevolutia din 1990

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009