Sectorul CIVES
 
 

Chemare la miting 27 iunie, la ora 18.00

Forum: Dedicat relatarilor , discutiilor si actiunilor legate de revolutia sufocata in 1990 de catre Contrarevolutie (12 ianuarie, 24-30 ianuarie, 12-19 februarie, 11 martie, 22 aprilie-13 iunie, 15 noiembrie, 16-22 decembrie etc. )

Chemare la miting 27 iunie, la ora 18.00

Mesajde Ioan Rosca » Mie Iun 27, 2007 11:29 am

ANUNT:

Miercuri, 27 iunie, la ora 18.00, in fata Teatrului National asociatia 21 DECEMBRIE 1989 va organiza in colaborare cu grupul de actiune NOII GOLANI un miting de protest fata de recenta decizie a Curtii Constitutionale care incearca sa tergiverseze cercetarile in dosarele Revolutiei si Mineriadelor.

Vom solicita autoritatilor Statului Român luarea de masuri pentru finalizarea urgenta a cercetarii in cele doua dosare si anchetarea celor vinovati.

Mitingul va fi sustinut de urmatoarele asociatii/ ONG-uri:
- Blocul National al Revolutionarilor
- Alianta Civica
- Grupul pentru Dialog Social
- Seniorii Ligii Studenţilor 1990
- Asociatia 15 Noiembrie 1987
- LADO (Liga Apararii Drepturilor Omului)
- AFDPR (Asociatia Fostilor Detinuti Politici din Romania)
- Grupul Independent pentru Democratie
- Asociatia "Copii Revolutiei"
- Fundatia Revolutionarilor '89 Timisoara
- A.L.T.A.R TIMISOARA
- Asociatia Memorialul Revolutiei 1989 (Timisoara)

La miting vor participa de asemenea si personalitati care au participat activ la evenimnetele din decembrie 1989-iunie 1990


Pentru mai multe informatii:
- Noii Golani - site de prezentare: www.noiigolani.ro
- Asociatia 21 DECEMBRIE - telefon de contact: 0723590742
Ioan Rosca
 
Mesaje: 589
Membru din: Vin Ian 07, 2005 8:30 pm

Re: Chemare la miting 27 iunie, la ora 18.00

Mesajde eu » Mie Iun 27, 2007 8:43 pm

Va salut,

Excelenta ideea de a populariza aici aceste actiuni dar, ar fi bine daca anunturile s-ar face macar cu 24-48 de ore inainte. Altfel... acum este deja ora 21 si 45 min.

Cristian
Nu am murit atunci pentru bataia de joc de acum!
eu
 
Mesaje: 26
Membru din: Mar Oct 24, 2006 10:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Chemare la miting 27 iunie, la ora 18.00

Mesajde Nica Leon » Joi Oct 11, 2007 7:51 pm

Ioan Rosca scrie:ANUNT:

Miercuri, 27 iunie, la ora 18.00, in fata Teatrului National asociatia 21 DECEMBRIE 1989 va organiza in colaborare cu grupul de actiune NOII GOLANI un miting de protest fata de recenta decizie a Curtii Constitutionale care incearca sa tergiverseze cercetarile in dosarele Revolutiei si Mineriadelor.

Vom solicita autoritatilor Statului Român luarea de masuri pentru finalizarea urgenta a cercetarii in cele doua dosare si anchetarea celor vinovati.

Mitingul va fi sustinut de urmatoarele asociatii/ ONG-uri:
- Blocul National al Revolutionarilor
- Alianta Civica
- Grupul pentru Dialog Social
- Seniorii Ligii Studenţilor 1990
- Asociatia 15 Noiembrie 1987
- LADO (Liga Apararii Drepturilor Omului)
- AFDPR (Asociatia Fostilor Detinuti Politici din Romania)
- Grupul Independent pentru Democratie
- Asociatia "Copii Revolutiei"
- Fundatia Revolutionarilor '89 Timisoara
- A.L.T.A.R TIMISOARA
- Asociatia Memorialul Revolutiei 1989 (Timisoara)

La miting vor participa de asemenea si personalitati care au participat activ la evenimnetele din decembrie 1989-iunie 1990


Pentru mai multe informatii:
- Noii Golani - site de prezentare: www.noiigolani.ro
- Asociatia 21 DECEMBRIE - telefon de contact: 0723590742

Din păcate multi, dacă nu foarte mulţi dintre cei care fac parte din respectivele organizaţii atunci cînd nu i-au pupat în cur pe comuniştii-criminali, care au distrus ţara şi poporul român, fac acum pe patrioţii, pentru că aşa au ordin. Comunitatea nu doarme, ea doar se organizează pentru a-i păcăli din nou pe proşti.
Eu unul nu m-aş afişa cu astfel de lepre, chiar dacă tema ar putea părea interesată.
Şi apoi, despre ce "personalităţi " vorbiţi ??!!
Păi, dacă ar fi existat aşa ceva, credeţi dvs. că eu ar fi trebuit să mă lupt, cu atît de mulţi tîmpiţi, pentru a le face bine şi pentru a le apăra drepturile?
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Revolutia si Contrarevolutia din 1990

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009