Sectorul CIVES
 
 

Opinia unui confrate

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Opinia unui confrate

Mesajde Nica Leon » Joi Oct 11, 2007 5:56 pm

Pentru ca nu am reusit sa gasesc la ce adresa mi-am exprimat opinia despre explozia de la Mihailesti, cu respect pentru adevar si pentru parerea celorlalti, voi pune aici textul pe care l-am primit.
Am rugamintea ca autorul celor de mai jos, daca poate, sa-mi indice si locul (adresa) unde ar fi trebuit sa apara textul sau.
Multumesc,

Asa cum bine spuneti in prima instanta SANTUL este elementul care insuccesiunea intamplarilor a cauzat tragedia.Eu subliniam insa faptul ca inspectiile au rolul de a impunerespectarea legii de catre cei implicati in incarcarea, expeditia sitransportul azotatului de amoniu.Prevederile A.D.R., incalcate de cei raspunzatori cu incarcarea,expeditia si transportul azotatului de amoniu, necontrolati niciodataanterior tragediei, potrivit acelorasi prevederi legale, dindispozitia conducerii pensionare platita si din bani publici aA.N.S.P.C.P., prevederile A.D.R. asadar, au menirea de a avertizaasupra pericolului si masurilor ce trebuie luate tocmai in asemeneasituatii provocate din varii motive, in cazul nostru, stareadeplorabila a drumurilor.Cu stima,Stefan Alexandru Iordache
PS Va rog sa inlesniti publicarea acestui drept la replica pe siteintrucat numai moderatorii, se specifica acolo, au acest drept.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009