Sectorul CIVES
 
 

Procesul Nica Leon - SSPR

Forum:
Dedicat relatarilor, discutiilor si actiunilor legate de revolutia din decembrie 1989, confiscarea ei ulterioara si ascunderea urmelor si adevarului.

Moderator: Marius

Procesul Nica Leon - SSPR

Mesajde Marius » Mar Mai 06, 2008 12:25 pm

Pe secţiunea sa, unde nu se poate însă comenta, Nica Leon face referire la un proces care l-ar fi cîştigat cu SSPR-ul viewtopic.php?t=954 . Îl invit să explice aici despre ce proces e vorba, ce informaţii a cerut de la SSPR şi nu i-au fost date, ce spune concret sentinţa la care face referire.
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara

Justitie cu peripeti!

Mesajde Nica Leon » Mie Mai 07, 2008 4:00 pm

Concret este vorb despre sentinţa nr. 3066 a Tribunalului Bucureşti - Secţia a VIII-a, pronunţată la data de 11 05 2007, definitivă, irevocabilă şi executorie prin care SSPR a fost obligat să-mi transmită mai multe informatii publice (ceea ce nu a făcut încă, motiv pentru care voi chema România în judecată la C.E.D.O.) şi să-mi plătească o sumă cu titlu de despăgubiri morale, pentru ca altădată să nu îşi mai permită să încalce Legea nr. 544/2001.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Marius » Vin Mai 09, 2008 2:09 pm

Eşti cam zgîrcit în informaţii, domnule Nica. Nu ne-ai putea spune şi nouă care sînt informaţiile pe care le-ai cerut SSPR-ului şi pe care acesta nu le furnizează, deşi de un an de zile există o hotărîre judecătorească irevocabilă că e obligat să le furnizeze?
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara

Mesajde Nica Leon » Vin Mai 09, 2008 8:03 pm

Nu credeţi că ar fi timpul să întrebaţi direct împricinatul, cdare dacă nu vă va răspunde conform Legii nr. 544/2001, veţi avea ocazia să îl chemaţi în judecată, care desigur că, folosindu-vă de precedentul creat de mine, va fi obligat să vă despăgubească şi pe dvs. pentru că a avut neruşinarea să vă ignore cererea şi să încalce Legea.
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Revolutia din decembrie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009