Sectorul CIVES
 
 

Emisiunea TVR 22-23 dec 89 pe internet

Forum:
Dedicat relatarilor, discutiilor si actiunilor legate de revolutia din decembrie 1989, confiscarea ei ulterioara si ascunderea urmelor si adevarului.

Moderator: Marius

Emisiunea TVR 22-23 dec 89 pe internet

Mesajde Marius » Vin Oct 12, 2007 10:09 am

La http://www.silencio.ro/revolutie/documentary/ puteţi descărca cîteva ore din emisiunea TVR din 22-23 decembrie 1989.
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara

Mesajde Marius » Joi Aug 21, 2008 2:10 pm

Am vreo 4 ore de emisiune TVR din decembrie 1989 înregistrată, intenţionez să fac un serial despre asta cum am făcut şi serialul cu înregistrările din revoluţia din Timişoara viewtopic.php?t=779

Am pus deja scurte fragmente, semnalate deja pe acest forum, precum cel cu Nicu Stăncescu, Petre Mihai Băcanu, Zoie Ceauşescu şi securistul Gheorghe Stan.

Din păcate din înregistrarea pe care o am la dispoziţie lipsesc unele fragmente. M-ar interesa în mod deosebit prima apariţie a lui Ion Iliescu la TVR, în care acesta e prezentat de Brateş ca "fiul unui revoluţionar, a unui patriot, el însuşi patriot". Dacă cineva ştie unde se poate găsi acest fragment rog să-mi semnaleze.

Deasemenea m-ar interesa apariţiile anterioare primei apariţii a lui Iliescu, în care Iliescu era chemat la TVR.
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara


Înapoi la Revolutia din decembrie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009