Sectorul CIVES
 
 

26 ianuarie - ziua tovarăşului Nicolae Ceauşescu

Forum:
Dedicat relatarilor, discutiilor si actiunilor legate de revolutia din decembrie 1989, confiscarea ei ulterioara si ascunderea urmelor si adevarului.

Moderator: Marius

26 ianuarie - ziua tovarăşului Nicolae Ceauşescu

Mesajde Marius » Lun Ian 26, 2009 5:01 am

Cine vrea să-şi reamintească atmosfera epocii Ceauşescu, poate reasculta nişte cîntece ale epocii: http://mariusmioc.wordpress.com/2009/01 ... -omagiale/
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara

Mesajde Nica Leon » Mar Ian 27, 2009 9:24 pm

in presa mincinoasa de dupa revolutie se scria ca eu imi sarbatoream ziua de nastere chiar de ziua calaului si asta a prins bine la prostime, care nu a avut niciodata curiozitatea sa si verifice daca chiar asa a fost.
Dar, cum cei care aveau cunostinta de consecintele ariei calomniei stiau bine care le era sarcina, au reusit sa pacaleasca gloata, care a votat in Duminica Orbului si care acum doar se vaita in surdina, tot de frica si din prostie.
Halal sa le fie!
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde internaut » Mar Feb 03, 2009 12:40 pm

Pacat ca isi mai aminteste cineva de el.... de ziua lui. Sunt convins ca 99% dintre cei de aici nu stiu data de nastere a lui Basescu, Iliescu, Constantinescu (presedintii post ceausisti).
internaut
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Feb 03, 2009 12:35 pm


Înapoi la Revolutia din decembrie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009