Sectorul CIVES
 
 

Securitatea poltica activa si azi, dovada aici!

Forum:
Dedicat relatarilor, discutiilor si actiunilor legate de revolutia din decembrie 1989, confiscarea ei ulterioara si ascunderea urmelor si adevarului.

Moderator: Marius

Securitatea poltica activa si azi, dovada aici!

Mesajde Octavian Mihaescu » Joi Noi 10, 2005 7:49 pm

--------------------------------------------------------------------------------

1000 exemplare disturse! De ce cititi raspunsul tipografului-editor!
româno-germana, deci biligvna!
-----------------------------

Tavi, eu am scos 20 de exemplare dintr-un pachet luni dimineata, nu vineri cand le-am adus. Trebuia ca si cele scoase de mine din pachet sa aiba ceva. Or, aceastea arata impecabil.

Sa-ti raportez un incident: stii ca i-am dat doua exemplare lui Razvan Sarbu, unul pentru ei, care faceau transportul, si unul pentru tine sa vezi cartea inainte de a desface pachetul.

Si Razvan Sarbu - care s-a uitat repede pe coperta a patra - a comentat: A, batut de mineri, asa ne laudam? ceva de soiul acesta. Pe urma, a doua zi m-a sunat sa-mi spuna ca se schimba masina si mi-a dat numarul nou de telefon.

Decat daca tineau fiecare pachet intr-o baie de aburi, sa strice inauntru fara sa se vada si la suprafata. Pe pachete erau lipite etichetele mele, cu destanatarul si expeditorul? Si pe hartie este scris si din tipografie 100 exemplare pe fiecare pachet? Eu asa le-am dat. Cum sunt pachetele, cinci intr-o hartie bleuatre si cinci in hartie alba? Verifica toate aceste elemente. Pe unul dintre pachete eticheta cu destanatul, la care am adaugat orasul unde opreste masina, este lipita peste o adresa fara acest detaliu. Verifica. Poate descoperim unde este raul. Eu inclin sa cred ca nu in tipografie, pentru ca, repet, trebuia sa fie stricate si exemplarele mele.

De ce pe adresa trimiti acum mesajele? Pentru ca eu iti raspund, fac reply si nu pleaca. Trebuie sa copiez si sa trimit de pe adresa pe care o am in calculator, ceea ce fac si acum.


10 noiembrie 2005
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm

Mesajde Marius » Sâm Noi 12, 2005 8:55 pm

Despre ce carte e vorba, cine e cel care scrie mesajul? Cine si unde a constatat distrugerea cartilor? S-au trimis cartile prin posta si s-au distrus în timpul transportului?
Marius
 
Mesaje: 949
Membru din: Dum Ian 09, 2005 5:52 am
Localitate: Timisoara

Mesajde Octavian Mihaescu » Mar Noi 29, 2005 4:30 am

Marius scrie:Despre ce carte e vorba, cine e cel care scrie mesajul? Cine si unde a constatat distrugerea cartilor? S-au trimis cartile prin posta si s-au distrus în timpul transportului?


ele au fost trimise prin autobuz. Copertile complect distruse, interiorul putin varza (multe greseli de tipar, care nu trebuia sa apara, dadusem discheta). Mesajul îl trimite semieditorul, ptr ca cartea este in Germania editata (biligvna), in Ro, am comandat inca una mie exemplare editia a doua! Urma sa le dau si romanul ce il voi lansa anul viitor, tot în germana (2500 exempalre). Ptr ca cunosteam persoana, deaia m-am lasat pe mâna lor!

Dar o vorba spune as; odata vede nasul ... miresei, as ca Adio RRomania! Sunt scârbit de mizeria aia de acolo la propiusi figurat, sa se duca totul as cum astern ei! isi merita soarta cu totii

Eceptie fac putini ,foarte putini oamnei de caracter, care trebuie sa sufere la nesfârsit acea populatie debila,lasa, hoata, tiganeasca. desigur va exclud D-le Marius Mihoc, D-vs suferiti mai rau decât mine, mai ales ca ... !

Cu stima
O.M

P.S
Asta seara am vazut ca JN, a demarat reclama noi variante A.M.S. Am vb anul acesta la Frankfurt cu editorul (RAO), care a sucit-o! Sunt foarte curios ce-a iesit de sub tipar, penita specialsitului in dievrsiune! Anul acesta se implinesc 15 ani de jaf si ridicare a noi oligrahii neocomuniste! pai daca stiam ca ptr astia risc viata, mai bine ma puneam pe furat!
Octavian Mihaescu
 
Mesaje: 375
Membru din: Vin Ian 07, 2005 6:34 pm


Înapoi la Revolutia din decembrie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

cron
<<< Piata Universitatii 2009