Sectorul CIVES
 
 

Ambasadorul SUA e doar miop?!

Stand: dedicat contributiilor lui Nica Leon, care nu sint plasate in alte forumuri

Moderator: Nica Leon

Ambasadorul SUA e doar miop?!

Mesajde Nica Leon » Vin Apr 29, 2011 11:12 am

Către,
Excelenţa Sa Domnul Mark Henry GITENSTEIN, Ambasador al S.U.A la Bucureşti,




Spre ştiinţă ambasadorilor ţărilor membre U.E.


Excelenţă,

Am aflat că, recent, aţi condamnat public corupţia generalizată ce sugrumă încă România, dar, în acelaş timp, aţi lăudat activitatea unora dintre cei ce sint cei mai vinovaţi de existenţa şi perpetuarea acestei situaţii intolerabile, într-un stat de drept, aşa cum sînt Procurorul General al României, dna. Laura Codruţa Kovesi şi subalternul său, dl. Daniel Morar.
Aşa fiind, vă rog să îmi spuneţi cînd aţi fost serios şi competent, atunci cînd aţi constatat că acest stat este sugrumat de o corupţie generalizată sau atunci cînd aţi apreciat inexistenta activitate a celor doi, ce fac parte, neîndoielnic, din rîndul celor mai vinovaţi de perpetuarea unui asemenea flagel, puşi şi menţinuţi în funcţii tocmai pentru a asigura liniştea şi bunăstarea criminalilor şi pentru a îngropa dreptatea şi actul de justiţie?
Deşi am convingerea că nu puteţi fi doar un banal naiv, pentru a vă ajuta să înţelegeţi că aşa stau lucrurile şi că aceasta este cruda realitate, am să vă întreb, pentru că i-aţi lăudat, cînd şi-au făcut datoria şi au luptat efectiv, împotriva corupţilor, cei doi parchetari, atît de bine plătiţi de românii umiliţi şi jefuiţi, ajunşi la disperare şi care au fost împiedicaţi şi de cei doi să afle motivele temeinice, legale, în baza cărora criminalii-comunişti Iliescu Ion şi Constantinescu Emil se mai află încă în libertate, după ce au ordonat să fie săvîrşite şi abominabile crime din timpul Revoluţiei române din Decembrie 1989, ca şi cele de la mineriade.
Ar fi cazul, oare, să vă mai întreb şi de ce cei doi ţin încă partea criminalilor şi ascund dosarele marilor criminali şi corupţi din România, dintre care fac parte şi cauzele din documentele anexate, dosare nesoluţionate, ţinute în nelucrare, pentru ca astfel să se îndeplinească termenul de prescripţie, împus şi menţinut însă în vigoare, contrar prevederilor constituţionale, prin reglementări dictate de comunişti, neabrogate pînă azi de acest stat care, deşi a condamnat comunismul, atunci cînd a afirmat, prin gura Preşedintelui României, că sistemul comunist a fost un sistem criminal şi ilegal, asigură şi ocroteşte temeinic liniştea şi bunăstarea criminalilor-comunişti, vinovaţi de toate crimele înfăptuite în toată acea perioadă de tristă amintire, ba chiar şi pentru cele comise după, cum sînt şi cele săvîrşite în perioada Revoluţiei române din Decembrie 1989, apoi la mineriade şi de atunci pînă astăzi.
Cu speranţa că pe viitor nu vă veţi mai amesteca şi nu veţi mai influenţa atît de negativ situaţia şi aşa dezastruasă din România şi că veţi dovedi, plenar, că dreptatea şi adevărul sînt, chiar şi pentru dvs., valori supreme în această lume şi nu doar nişte simple vorbe goale, vă urez toate cele bune.

Nica Leon
Persecutat politic 28.04.2011
Fişiere ataşate
Gitenstain.docx
(2.56 MiB) Descărcat de 519 ori
Nica Leon
 
Mesaje: 820
Membru din: Lun Apr 17, 2006 3:57 pm
Localitate: Bucuresti

Înapoi la Nica Leon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori

<<< Piata Universitatii 2009